Krimi

Nebezpečné předjíždění! Řidič jen těsně minul kamion

Riskantní manévr předvedl řidič osobního auta u Častolovic u Rychnova nad Kněžnou. Při předjíždění jen těsně minul kamion v protisměru a o několik minut později předjížděl na plné čáře. Jeho jízdu natočila kamera.

Video zaslal redakci televize Nova řidič předjížděného nákladního vozu, který tento dramatický moment natočil minulý čtvrtek. Jeho souprava měla 10 metrů a osobní auto by se před ni bez problémů dostalo. Jenže auto pokračovalo dál a snažilo se předjet ještě další vůz.

V protisměru ale v tu chvíli jel kamion. Ten okamžitě začal brzdit a najel si ke straně. Ke střetu opravdu moc nechybělo. Video už viděli dopravní policisté v Hradci Králové a podle nich se jedná o jednoznačný hazard.

Související obsah

Zatím neznámému řidiči hrozí pokuta 5 000 až 10 000 korun, navíc může přijít o řidičský průkaz minimálně na půl roku. Podle odborníků právě čelní střety končí obvykle tragicky.

Tím ale nebezpečné manévrování nezodpovědného šoféra nekončí, ba právě naopak. Jen o několik minut později se vrhá do dalšího riskování. Na plné čáře předjíždí nákladní vůz a mizí v dáli. Oběma videi se bude zabývat policie.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události