Krimi

Muž v kradeném luxusním autě ujížděl policii. Honička skončila bouračkou

Pouhý jeden den si užíval kradené auto 26letý muž z Prahy. Když ho s ním v ulicích přistihli policisté, snažil se jim ujet. Přitom ale naboural a způsobil milionové škody.

Začalo to vykradením auta v centru Prahy. Kromě cenností si z něj zloděj odnesl i klíčky od jiného vozu. "To si pak díky klíči vyhledal opodál v ulici, bez poškození zámků do něj nasedl," sdělil kriminalista Jakub Al-Rihani.

Luxusní auto za více než milion a půl bylo zloděje. Jenže ne na dlouho. Muž na autě vyměnil registrační značky. Místo těch původních tam dal jiné, které byly kradené. A i díky tomu na sebe hned druhý den upoutal pozornost.

Související obsah

Za ukradený vůz se pověsilo civilní auto kriminálky i služební vůz s majáky. Řidič zavětřil problémy. Dlouho mu to nevydrželo. Na kluzké silnici nezvládl levotočivou zatáčku a bylo po honičce. "Poškodil nejméně tři motorová vozidla," doplnil Al-Rihani.

Pak už to šlo rychle. Z vozu musel ven řidič i jeho spolujezdkyně. "Šestadvacetiletý řidič má vysloven zákaz řízení až do roku 2023, a navíc řídil pod vlivem drog," informoval policejní mluvčí Richard Hrdina.

Muž skončil ve vazbě, kde si nejspíš počká na soud. Kradené auto totálně zničil, další škoda bude na zaparkovaných vozech.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události