Zábava

David vs. Goliáš. Land Rover si nesmyslně vyšlápl na Yarise a nedopadl dobře

David vs. Goliáš. Land Rover si nesmyslně vyšlápl na Yarise a nedopadl dobře
Zdroj: Twitter @JamesKPatterson

Zatímco maličká Toyota GR Yaris se jen trochu zatřese, velké SUV Land Rover Discovery končí mnohem hůř. Z tohoto prapodivného souboje obra s trpaslíkem rozhodně vyšel vítězně červený hatchback.

Hodně kuriózní nehoda se stala před svátky na kruhovém objezdu v anglickém Birminghamu. Prapodivně jedoucí řidič bílého SUV při objíždění stojících aut z neznámých důvodů netrefil příslušný jízdní pruh a místo toho zezadu trefil levým kolem stojící červený hatchback.

Nevině vypadající "ťukanec" skončil překvapivě tvrdě - Land Rover Discovery Sport se zvedl do vzduchu a převrátil se na střechu. Podívejte se na záznam z palubní kamery, který byl zveřejněný na Twitteru:

Jak podotýká motoristický portál Jalopnik nehoda ukázala slabinu velkých SUV. Ta mají vyšší těžiště, takže i vyšší riziko převrácení než většina ostatních osobních aut.

Podle amerického Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) je riziko převrácení při nehodách s účastí jediného auta u SUV zhruba 20 %, zatímco třeba u sedanů jen 10 %.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události