Zahraničí

Auto se jí potápělo do řeky. Lidé se ji snažili zachránit a ona si fotila selfie

Auto se jí potápělo do řeky. Lidé se ji snažili zachránit a ona si fotila selfie
Zdroj: Lynda Douglas Kurylowicz / Twitter @MammaMitch

Pevné nervy a pořádný kus bezohlednosti předvedla řidička, která se s autem propadla do zamrzlé řeky na předměstí kanadské Ottawy. Zatímco se ji lidé z okolí snažili zachránit, ona si na kapotě potápějícího se auta bez ostychu fotila selfie.

Nehoda se stala v neděli odpoledne, řidička podle portálu televizní stanice CTV News přejížděla zamrzlý vodní kanál Rideau a její žluté subaru se propadlo ledem.

Žena vylezla na kapotu potápějícího se auta a lidé ze sousedství, kteří incident viděli, okamžitě spustili záchrannou akci.

Někteří přihlížející dramatické okamžiky zaznamenali na své telefony, takže kromě svědeckých výpovědí existuje i celá řada záběrů.

A jeden z nich ukazuje i řidičku, jak stojí na čouhající zadní části svého auta a fotí si selfie, zatímco lidé jí shánějí záchranu.

Ženu se nakonec podařilo vytáhnout na břeh skupince místních obyvatel s pomocí kajaku a lana. I to zaznamenali přihlížející:

"Naštěstí jeden z mých sousedů měl lano, já jsem ho rozmotával, zatímco on běžel zpátky domů, kde vzal ze stojanu jeden ze svých kajaků. Všechno fungovalo perfektně. Dostali jsme ji na kajak a přitáhli ji. Jakmile byla na břehu, auto se úplně potopilo," popsal pro CTV News jeden ze zachránců.

A že si řidička těsně předtím stihla vyfotit selfie? "Nevěřila jsem svým očím. Bylo to bezohledné," hodnotila její počínání Lynda Douglas Kurylowicz, která ženu na autě vyfotila poté, co sama na místo přivolala záchranné složky.

Policie doplnila, že žádné zranění neutrpěla řidička ani nikdo z jejích zachránců. Podle záchranářů řidička na místě ošetření odmítla. Následně byla kvůli své nebezpečné jízdě obviněna z trestného činu.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události