Domácí

Naprostý hazard! Řidič autobusu předjel kolonu a projel přes přejezd na červenou

Životy cestujících riskoval řidič autobusu v Prosetíně na Chrudimsku. Ten předjel kolonu stojících aut a v protisměru přejel přes vlakový přejezd, kde v danou dobu svítila výstražná světla. Podle odborníků je toto jednání naprosto nepřípustné.

Nebezpečnou situaci se povedlo natočit řidiči stojícímu v koloně před železničním přejezdem v Prosetíně na Chrudimsku, kde měl tou dobou projíždět vlak. Blikala totiž výstražná světla.

S tím si však vůbec nelámal hlavu řidič autobusu. Ten nejenže předjel celou kolonu aut, ale navíc v protisměru projel také přes železniční přejezd.

"Nic takového se nesmí stát. A nedej bože, jestli tam měl lidi. Někdo by to mohl hodnotit jako obecné ohrožení. Je to hodně zarážející. Ale tohle si nesmí dovolit," řekl TN.cz dopravní expert Roman Budský. "To nejmírnější, co mu může hrozit, je 7 trestných bodů, 2 500 až 5 000 korun pokuta, ale jeden až šest měsíců zákazu řízení," dodal.

Podle policistů neexistuje prakticky žádná výjimka, kdy by řidiči mohli přejezd projet. "Jakmile bliká světlo, nikdo nesmí na přejezd. V případě, že vůz s modrými majáky někoho honí a je naprosto evidentní, že se nic neblíží, tak tu ta možnost je. Jinak tu červenou nesmí nikdo projet," uvedl mluvčí Policejního prezidia ČR Ondřej Moravčík.

Zároveň poznamenal, že závory jsou pouze doplňkem železničního přejezdu a nemusí být tudíž dole. Podstatné je, že na vlak upozorňují blikající výstražná světla.

Související obsah

Redakce TN.cz kontaktovala také společnost Arriva, která autobus provozuje. Z videa je totiž patrné, že jí vůz patří. "Událost šetříme my i policie. Řidič vypověděl, že měl informaci o tom, že byl železniční přejezd v poruše," reagoval mluvčí společnosti Jan Holub.

Video na sociálních sítích vzbudilo mezi lidmi vlnu nevole. "Na místě bych mu sebral papíry!" měl jasno Martin. "Řidič autobusu? Profesionál? Těžký machr, jen kdyby jel vlak, to by byl mazec. To je na řidičák do čistírny a pěknou pokutičku," přidal se Jiří.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události