Domácí

Kolony na dálnici D2: Protesty na Slovensku blokují hraniční přechod s Českem

Kvůli protestům na Slovensku se na dálnici D2 v Jihomoravském kraji tvoří od úterní noci dlouhé kolony. Důvodem jsou protesty na slovenské straně hraničního přechodu, kde autodopravci požadují vratku daně z pohonných hmot a snížení mýtného.

Na Slovensku se rozhořely rozsáhlé protesty. Na západě blokují hranice s Českem autodopravci kvůli vratce daní za pohonné hmoty a vysokým cenám paliva, na východě se zase sešli nespokojení farmáři a lesníci. Ti požadují odstoupení ministra zemědělství Samuela Vlčana.

Kvůli protestům se na dálnici D2 před přechodem Břeclav–Kúty tvoří několikakilometrová kolona kamionů. "Průjezd osobním vozům je ale umožněn. Řidiči nákladních aut, při cestě na Slovensko raději využijte přechod Hodonín–Holíč," uvedla česká policie na twitteru. Blokáda přechodu se zřejmě protáhne až do rána. V plánu je i blokování dalších přechodů v následující dny.

Související obsah

​Slovenští zemědělci zase protestovali na východě země u přechodu Dargov. "Pokud přijde pan premiér a řekne, že tehdy a tehdy bude Vlčan odvolaný, tak si můžeme sednout a jednat, ale jinak už na ministerstvo nepůjdeme," prohlásil pro portál tvnoviny.sk předseda Rady Iniciativy zemědělců Ján Cenkner.

"Situace trvá celou noc. Na dálnici D2 nárazově vznikají kolony, ta aktuální má přes 4 kilometry. Nákladní auta stojí v odstavném i v pravém jízdním pruhu. Na konci kolony dokonce došlo i k drobné kolizi, naštěstí ale bez zranění. Osobní vozy kolonou projedou bez většího zdržení," uvedla Policie ČR ve středu ráno.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události