Zahraničí

Pomoc kyjevských automechaniků. Servis upravuje ukořistěné ruské zbraně

Pomoc kyjevských automechaniků. Servis upravuje ukořistěné ruské zbraně
Zdroj: Profimedia

"Předěláme ty zbraně tak, aby hlavně směřovaly na stranu nepřítele, ne na naši," říká Oleksandr Fedčenko. Není to voják, ale majitel kyjevské autodílny. Se svými zaměstnanci se rozhodl ve válce bojovat po svém - upravuje ukořistěné ruské zbraně pro ukrajinské jednotky bránící hlavní město.

"Ukázalo se, že v našem obchodě pracují lidé, kteří vědí, jak zbraně fungují," cituje Oleksandra Fedčenka agentura Reuters. Se svými zaměstnanci po ruské invazi vymýšlel, jak pomoci, a našel svou cestu.

Ukrajinské síly ukořistily velké množství ruských těžkých kulometů a dalších zbraní z obrněných vozidel zničených během bojů.

Problém je, že zatímco ruské jednotky disponují velkým počtem vozidel, bojující Ukrajinci se v ulicích pohybují většinou pěšky, upozorňuje motoristický portál Jalopnik. Takový kulomet z obrněného vozidla těžko unesou.

Fedčenko tak poskytl svoje prostory, dal dohromady tým svářečů a techniků a vytvořili návrhy, jak výzbroj očesat z ruských vozidel, pozměnit a přizpůsobit pro opětovné použití podle specifických potřeb ukrajinských jednotek. "Vytvořili jsme prototyp a fungovalo to," dodává Fedčenko.

Ukrajinské síly byly nuceny se rychle přizpůsobit a podařilo se jim zpomalit postup ruských jednotek tlačících se na Kyjev, přestože při pouhém porovnání sil a výzbroje měly být dávno překonány.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události