Domácí

Policisté spěchali v Plzni k případu. Řidiče překvapili v protisměru na objezdu

Když policisté spěchají se zapnutými majáky k zásahu, můžete na ně narazit na nečekaných místech. Stejně jako řidič v Plzni, kterého policejní hlídka překvapila přímo v protisměru na kruhovém objezdu.

Pavel byl právě na cestě domů z práce, v dopravní špičce musel jet i přes kruhový objezd a setkání s policejní hlídkou ho docela překvapilo. "Slyšeli jsme houkání. Tak jsem se díval do zpětného zrcátka, díval jsem se doprava, jestli něco nejede. Ale v protisměru jsem je rozhodně nečekal," řekl Pavel.

Událost se stala na kruhovém objezdu u nákupního centra v Černicích. Každé použití majáku je pečlivě kontrolováno, aby ho policisté nezneužívali. "Policejní hlídka použila výstražná zvuková zařízení v souladu s příslušnými právními normami při plnění služebních povinností," sdělila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Související obsah

A v protisměru smí hlídka ve vybraných případech také jet. "To zákon umožňuje, na druhou stranu, jakmile zapnou majáky, tak vzniká povinnost dbát potřebné opatrnosti, aby neohrozili bezpečnost. Pokud jede někdo obráceně na kruhovém objezdu, tak popírá tuto základní povinnost," vysvětlil ředitel Dopravní akademie Robert Kotal.

Proto, když slyšíte sirény, mějte se vždy na pozoru. "Řidiči mají povinnost umožnit průjezd vozidlu s právem přednostní jízdy. To znamená uhnout. Pokud uhnout nejde, tak zrychlit. Pokud řidič stojí na červený signál, tak se musí rozjet i na ten červený signál, pochopitelně s maximální opatrností," uzavřel Kotal.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události