Krimi

Řidičák za úplatek. Policie pátrá po žácích autoškol, odebere jim průkazy

Policie začne odebírat řidičské průkazy kvůli korupci v autoškolách na Jablonecku. Desítky lidí tam měly údajně za úplatky získávat řidičská oprávnění. Policie už po nich pátrá.

Kromě pětice zkušebních komisařů a majitelů autoškol na Jablonecku, které policie před dvěma týdny při razii zadržela, nyní kriminalisté začali hledat i uplácející žáky autoškol. Mělo by se jednat o několik desítek lidí z téměř celé republiky.

"Dá se předpokládat, že budou obviněni z nepřímého úplatkářství," prozradil mluvčí policie Vojtěch Robovský. Policisté při razii zasahovali na mnoha místech, například v budově Městského úřadu v Tanvaldu, ale také v bydlištích komisařů a v autoškolách na Jablonecku.

Související obsah

​Podle Seznam Zpráv měli kriminalisté v objektech nainstalované skryté kamery i odposlechy. Částka za řidičák bez námahy měla být 20 tisíc korun. Na rostoucí problémy s komisaři poukazovala již vloni Asociace zkušebních komisařů i šéf odboru dopravy libereckého magistrátu Pavel Rychetský.

"Ať to byl Varnsdorf, ať to byl Turnov. V tuhle chvíli rušíme řidičská oprávnění, u kterých bylo prokázáno korupční jednání," nechal se Rychetský slyšet. Za poslední dva roky je to již třetí podobná kauza v Libereckém kraji.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události