Auto

Mnoho cyklistů porušuje silniční pravidla. Policie to většinou řeší domluvou

S rostoucím počtem cyklistů se zvyšuje také počet přestupků, kterých se dopouštějí. Nejčastěji jezdí na chodníku nebo přes přechod a výjimkou není ani jízda v protisměru. Většinu přestupků policie řeší na místě, a to domluvou.

Cyklisté musí dodržovat stejná silniční pravidla jako řidiči. To si ale řada z nich neuvědomuje, a tak je můžete potkat třeba v protisměru. Často jezdí také na chodníku. Řada cyklistů vyznačené stezky a pruhy vůbec nerespektuje.

"S přibývajícím počtem cyklistů se strážníci více věnují kontrolám frekventovaných cyklotras. Zjištěné přestupky řeší převážně domluvami," sdělila televizi Nova mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

Související obsah

​Někteří cyklisté jezdí správně za sebou, jiní to ale neřeší, a to dokonce ani na chodníku. Častým prohřeškem je také jízda přes přechod.

"Cyklista na tu zebru může, ale jen v případě, že z kola sesedne a povede ho za řídítka. V ten okamžik se mění v chodce," vysvětlil dopravní expert Roman Budský.

Na pozoru by se měli mít také lidé, kteří jezdí na koloběžkách. I pro ně totiž platí stejná pravidla jako pro cyklisty, tedy ani oni nesmí jezdit po chodníku.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události