Ekonomika

Pohonné hmoty mírně zlevňují. Oproti loňsku si však stále připlatíte

Ceny pohonných hmot v Česku od minulého týdne klesají, paliva zlevňují o jednotky haléřů. Cena za litr benzínu klesla na průměrných 47 korun a 60 haléřů, za litr nafty teď řidiči v průměru zaplatí 47 korun a 77 haléřů.

Benzín zlevňuje už od konce června, u nafty se cena snižuje od začátku července. Nejlevnější benzín je momentálně možné natankovat v Ústeckém kraji. Naftu za nejnižší cenu pořídí motoristé na Karlovarsku. Naopak nejhlouběji do svých peněženek sáhnou řidiči na čerpacích stanicích v Praze. Tam jsou ceny téměř o korunu vyšší, než činí celorepublikový průměr.

Za paliva ale platíme stále výrazně více než před rokem. Loni byl totiž litr benzínu v průměru o téměř 14 korun levnější. S příchodem války na Ukrajině vláda přijala proti prudkému zdražování několik opatření.

Související obsah

​Mezi ně patří snížení spotřební daně benzínu a nafty o 1 korunu a 50 haléřů za litr. Nižší spotřební daň měla původně platit od června po dobu následujících čtyř měsíců, kabinet ale zvažuje, že ponechá sníženou spotřební daň u nafty trvale.

Adéla Kašpaříková, pem, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události