Krimi

Řidiče na Královéhradecku vytočil předjíždějící šofér. Vyřídil to s ním fackou

Neshody mezi řidiči na Královéhradecku skončily napadením. Jednomu z šoférů se nelíbilo, jak ho druhý předjížděl, a v koloně si to pak s ním šel vyřídit. Nejdřív slovně a potom i fyzicky. Své chování sám natočil a chlubil se s ním na sociální síti. Videem se už zabývá policie.

Modrá škodovka a za ní jede vyšší auto, zřejmě dodávka. V jejím řidiči to pořádně bublá. Následuje ještě pár desítek metrů jízdy a pak obě auta zastavují v koloně.

Naštvaný šofér neváhá. Prudce otevírá dveře a křičí na řidiče. Vypadá to, že s ním cloumá. Následuje další sprcha nadávek, podle všeho i výchovná facka a rozloučení. "Je to skoro prototyp řidiče, který v tom silničním provozu nemá co dělat," má jasno dopravní expert Robert Kotál.

Související obsah

Záznam to neukazuje, autor ale v popisku tvrdí, že ho druhé auto předtím ohrozilo. "No rozhodně ho to neopravňuje k tomu, aby k někomu šel a začal ho mlátit," doplnil Kotál. "Ten člověk má silné sklony k impulzivnímu chování a při konfliktu má tendenci používat násilí," vysvětlil psycholog Tomáš Morávek.

"Uvedeným záznamem se zabýváme. V tuto chvíli je postoupen na věcně a místně příslušný útvar," informoval policejní mluvčí Jakub Vinčálek.

Video bylo dočasně viditelné na sociální síti ve skupině věnované kurýrům, autor je zřejmě jedním z nich. Chlubí se i tím, jak se dokáže vypořádat s objížďkami. Napadený seděl ve služebním autě. Vedení firmy prý ale o incidentu dosud nevědělo. "Upřímně bychom asi poskytli i našemu řidiči nějakou právní pomoc," uvedl mluvčí společnosti Miroslav Koláček.

Agresivity za volantem v poslední době přibývá. Podle odborníků to může mít několik důvodů. "Může za to covid-19, válka a různé nejistoty," má jasno Morávek.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události