Domácí

Zlom v cenách pohonných hmot. Cena benzínu spadla pod 40 korun

Řidiči mohou opatrně začít slavit. Ceny benzínu a dalších pohonných hmot postupně klesají. Ve čtvrtek se dokonce po více než čtvrtroce opět dostaly pod hranici 40 korun za litr. Mohou za to především nižší ceny ropy.

Tankovací stanice společnosti Tank ONO nabízejí po dlouhé době pohled, na který někteří řidiči už skoro zapomněli. Na cenových totemech se opět ukazují ceny pod 40 korun za litr benzínu. Firma prodává Natural 91 za 39,60 koruny a 95 za 39,90 koruny.

Naposledy firma takové ceny nabízela při krátkém propadu cen v dubnu. "Posledních 10 dní šly ceny ropy dolů, a mohli jsme tak nakupovat levněji. Ve středu jsme nakupovali benzín za 39,20 koruny. Snažíme se držet prodejní ceny blízko těch nákupních," vysvětlil spolumajitel firmy Tank ONO Jiří Ondra.

Související obsah

​Tento trend bude nejspíš pokračovat i v následujících dnech. "Lze počítat, že ještě během srpna průměrná cena jak benzínu, tak nafty klesne pod 43 korun za litr," předpověděl ekonom Lukáš Kovanda.

Ondra ale optimismus krotí. I když ceny ropy i pohonných hmot klesají, není jistota, že to vydrží. "Zatím to vypadá dobře, ale nemohu moc odhadnout, jakým směrem se budou ceny ropy pohybovat. Samozřejmě doufáme, že ceny budou dále klesat," zakončil Ondra.

Štáby TV Nova srovnali ceny v Ústeckém kraji a v Praze. Rozdíl je markantní:

​Podle ekonoma Štěpána Křečka by ceny měly dále klesat. O kolik to bude, se dozvíte v rozhovoru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události