Domácí

Frajírci v BMW si troufli na policejní hlídku. Za vystrčené prostředníčky jim hrozí vězení

Dělat na policisty neslušná gesta se nevyplácí. Přesvědčili se o tom dva mladíci, kteří si troufli na policejní hlídku nedaleko Jičína. Ze svého BMW na policisty mávali vztyčenými prostředníčky, moc daleko nedojeli - podívejte se ve videu.

Dvacetiletý řidič BMW a jeho o rok starší spolujezdec se na začátku pustili do křížku s policejní hlídkou. Ta právě dohlížela nad bezpečností a plynulostí silničního provozu v obci Staré Místo na Jičínsku. "Rozhodla se zkontrolovat vozidlo značky BMW, ve kterém cestovaly pro jičínské policisty známé tváře," podotýká policejní mluvčí Eliška Majerová.

V úseku, kde policisté na BMW narazili, nebylo bezpečné místo pro zastavení auta a tak rozblikali majáky a vyrazili za autem směrem na Jičíněves.

Související obsah

​"Osádka vozidla si byla vědoma, že za nimi jede policejní vůz a během jízdy řidič a vedle něho sedící spolujezdec vystrkovali v nepravidelných intervalech ruku z okénka a ukazovali na hlídku vztyčené prostředníčky," pokračuje Majerová.

Nakonec policisté BMW zastavili, ale mladíky to nijak neuklidnilo. Naopak. "Během samotné silniční kontroly se následně dopouštěli hrubého chování, kdy opakovaně vulgárně policistům nadávali," popisuje policejní mluvčí.

Tohle se nevyplácí - oba mladíci jsou proto podezřelí z přečinu výtržnictví a v případě prokázání viny a odsouzení jim hrozí odnětí svobody až na dva roky.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události