Zahraničí

Jako "slovenský Mr. Bean". Řidič jezdil s vlastnoručně namalovanou SPZ

Jako "slovenský Mr. Bean". Řidič jezdil s vlastnoručně namalovanou SPZ
Řidiči hrozí pokuta a zákaz řízení | Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Vysoká pokuta a až 60 měsíců zákazu řízení hrozí 49letému muži ze slovenských Piešťan. Jezdil totiž se státní poznávací značkou, kterou si sám namaloval a na auto nalepil.

S opravdu kuriózním případem se setkali v pondělí slovenští policisté ve městě Sereď. "Už z jedoucího vozu viděli, že zadní značky na autě jsou falešné, a za pomoci majáků dali řidiči znamení, aby zastavil," informovala na facebooku policie.

Šofér nejenže neměl u sebe řidičský průkaz, nepředložil ani žádné platné doklady od vozu. Ten neměl ani platnou technickou a emisní kontrolu.

Související obsah

To však nebyl jediný problém. "Obě registrační čísla na voze byla navíc vyrobena z kartonu, na kterém byly nakresleny značky a čísla běžnou fixou," přiblížili policisté. Ti označili řidiče za slovenského Mr. Beana.

Hlídka lustrací zjistila, že dotyčný má zadržený řidičák a neabsolvoval odborné přezkoušení. "Policisté mu na místě zabránili v jízdě. Na voze zadrželi také obě poznávací značky," uzavřela policie. Muži hrozí pokuta ve výši až 1 308 eur (zhruba 32 tisíc korun) a na 60 měsíců zákaz řízení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události