Zajímavosti

Dvojice sledovala pohřeb královny ve stylu. Za volantem historického auta

Tisíce lidí po celém Česku v pondělí sledovaly pohřeb královny Alžběty II. Scházeli se i fandové britských tradic. Například v Liberci se konala soukromá pieta vášnivých sběratelů veteránů britských vozů.

Stovky tisíc lidí se v pondělí poklonily ostatkům královny Alžběty II. Manželé Hadrabovi z Liberce se rozhodli uctít památku britské královny stylově. V britském voze, který brázdil silnice v době, kdy byly Alžbětě II. teprve čtyři roky.

Aby dobře viděli na poslední cestu milované královny, nazdobili si otevřený vůz Crossley Silver Sport Tourer z roku 1930. "Byla to veliká dáma až do svých posledních dnů. Proto jsme se rozhodli rozloučení s ní udělat tímto netradičním způsobem," prozradila spolumajitelka sbírky britských automobilů Hana Hadrabová.

Související obsah

"Je to pro nás samozřejmě velmi smutná záležitost. V naší sbírce máme více než polovinu vozů anglických. Některé z nich v té typové řadě vlastnila i britská královna. Jezdila s nimi, tak jsme se rozhodli uctít její památku přímo v autentickém prostředí historických anglických vozů," dodal majitel sbírky britských automobilů Slavomír Hadraba.

S hlubokou úctou sledovali pečlivě naplánovaný pohřeb. Vzpomínali a tiše se loučili se svým velkým vzorem. "Bylo to hrozně dojemné," řekla paní Hana. Po průvodu se pár vydal na krátkou projížďku Libercem v jednom z pěti starých vozidel značky Rolls Royce.

pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události