Krimi

Na D11 řádili šílenci za volantem. Jeden předjel policisty rychlostí 231 km/h

Hned dva piráty silnic zastavili během posledních dnů dopravní policisté v Královéhradeckém kraji. První byl opilý, druhý pak překročil povolenou rychlost o více než 100 km/h.

V posledních dnech odhalili dálniční policisté v Královéhradeckém kraji hned dva piráty silnic, kteří se po dálnici D11 proháněli velmi vysokou rychlostí.

Prvním z nich byl 22letý muž, který se podle policie v neděli ve své Škodě Fabia po dálnici řítil rychlostí 199 km/h. Když ho policisté zastavili, zjistili, že před jízdou nejspíš pil. Při orientační dechové zkoušce totiž "nadýchal" 0,7 promile. Muž tak na místě přišel o řidičský průkaz a hrozí mu pokuta až 20 tisíc korun.

V druhém případě policie zastavila 61letého muže, který ve středu ve svém BMW uháněl podle radaru rychlostí 231 km/h, tedy o 101 km/h rychleji, než je na českých dálnicích dovoleno. Tomuto hříšníkovi hrozí pokuta 5 až 10 tisíc korun a zákaz řízení v rozmezí 6 měsíců až jeden rok.

Související obsah

Rychle jedoucí řidiči nejsou na D11 žádnou novinkou. Například na konci září tam policisté zastavili řidiče, který měl jet rychlostí až 227 km/h. Vysoká rychlost přitom v Česku patří mezi nejčastější příčiny dopravních nehod.

luk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události