Krimi

Muž bez řidičáku si měl za jízdy zapalovat cigaretu. Zničil značku za půl milionu

Dopravní nehoda komplikovala provoz na dálnici D1 nedaleko Studénky u Nového Jičína. Podle policistů ji způsobil šofér bez řidičáku, který si za jízdy zapaloval cigaretu. Dostal smyk a zničil dopravní značku za půl milionu korun. Řidiče převezli záchranáři do nemocnice se středně těžkými zraněními.

Nikdy neměl řidičák, přesto před polednem usedl za volant. Poblíž Studénky dostal chuť na cigaretu. "Řidič podle dostupných informací měl manipulovat se zapalovačem, vozidlo dostalo smyk a řidič s vozidlem přejel mimo komunikaci," sdělila policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Auto nárazem zlomilo dopravní značku a skončilo na boku. "Muž za volantem odmítl dechovou zkoušku," doplnila Štětínská.

Související obsah

Doprava na dálnici směrem do Ostravy se zastavila. Na místě se tvořily půlhodinové kolony. V místě nehody se už několik týdnů silnice rekonstruuje. Provoz je proto zúžený do jedné poloviny dálnice.

Přibližně hodinu po nehodě se kolony rozjely. Policisté dali pokyn silničářům, aby zprovoznili jeden jízdní pruh směrem do Ostravy. Ti v okolí vyznačili objížďku.

Až se šofér uzdraví, čeká ho výslech na policii. I přestože jel bez řidičáku, neudělal podle policistů nic trestného. Místo případného vězení ho tak čeká přestupkové řízení na úřadu a pokuta v řádech tisíců korun. Kromě toho po něm ale může Ředitelství silnic a dálnic ČR požadovat půl milionu za zničenou značku.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události