Krimi

Řidič natáčel svou zběsilou jízdu. Po dálnici jel obrovskou rychlostí

Zběsilou jízdou se na sociálních sítích chlubil řidič pravděpodobně upraveného auta. Hnal se s ním v neděli po dálnici mezi Vyškovem a Otrokovicemi rychlostí přes 300 kilometrů za hodinu. Nehoda se podle odborníka nestala pouze zázrakem.

Video nezodpovědné jízdy řidič na sociální síti sdílel přes anonymní profil. Je z něj patrné, že se proháněl po dálnici D1 a D55 mezi Vyškovem a Otrokovicemi. Tachometr chvílemi ukazoval přes 300 kilometrů v hodině.

"Ve stylu. 242 průměrná," chlubil se v příspěvku šílenou rychlostí. Dosáhl jí na necelých 47 kilometrech, které urazil za pouhých 11 minut.

Trasa nebezpečné jízdy | Zdroj: Mapy.cz

​České dálnice na podobnou rychlost přitom podle dopravního experta Romana Budského nejsou stavěné. Negativně ovlivňuje rozhledové podmínky, roli hrají i poloměry zatáček a kvalita povrchu.

"Velkým nebezpečím je, že narazíte na sebemenší nerovnost. Žádná dálnice není ideálně rovná. Cokoliv na autě se může pokazit. Může dojít k defektu pneumatiky v důsledku extrémní zátěže, která na ně působí. Stačí najet na sebemenší cizí předmět. Nikdy nezabráníte tomu, že tam bude něco ležet. Ono stačí, když tam vběhne třeba i zajíc. Je otázka náhody, že to dobře dopadne," řekl Budský.

Související obsah

Zásadním faktorem je podle něj i to, kdo sedí za volantem. "Myslím, že člověk, který má závodnickou licenci, by tohle neudělal, protože to je hloupost. Jestli tam sedí nějaký samozvaný závodník a je to v podstatě amatér, který to nemá v hlavě úplně v pořádku, když si tohle dovolí na silnici, tak si myslím, že by tenhle člověk neměl šanci zvládnout sebemenší komplikaci," doplnil odborník.

"Rozjet auťák na rovině na 300 kilometrů za hodinu umí i orangutan, ale zkušeného a zodpovědného řidiče poznáte podle toho, že to má v hlavě srovnané a jezdí se značnou rezervou. Hlavně proto, aby byl schopen reagovat nejen na svoje možná pochybení, ale hlavně na možné chyby ze strany ostatních," uzavřel Budský.

Související obsah

Podle odborného webu 12bodu.cz by v případě dopadení hrozila řidiči pokuta ve správním řízení od 5 do 10 tisíc korun a zákaz řízení až na rok. Kromě toho by mu přičetli pět bodů do bodového systému.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události