Domácí

Jakubovi přišla pokuta z budoucnosti. Rychlost má překročit za tři týdny

Velmi zajímavou situaci zažil řidič z Nymburska. Přišla mu pokuta za překročenou rychlost, kterou mu naměřil radar v Kutné Hoře. Jenže podle úřadu se měl přestupku dopustit v polovině prosince, tedy asi za tři týdny. Přišla mu tak pokuta z budoucnosti.

Na legendární film Návrat do budoucnosti si vzpomněl Jakub Suchý, když minulý týden otevřel úřední obsílku.

"Minulý čtvrtek mi dorazila pokuta z Městského úřadu Kutná Hora s tím, že mi byla naměřena překročená rychlost. Datum tam bylo uvedené 17. prosince 2022," popsal.

Podle dopisu se měl dopustit dvou přestupků. Jednoho v březnu letošního roku a druhého v prosinci. Tedy asi za tři týdny. Podle dopisu z úřadu měl radar v obci panu Jakubovi naměřit rychlost 58 kilometrů za hodinu.

Související obsah

Připouští, že mohl rychlost omylem překročit. Neví ale, jestli pokutu zaplatit. "Vyvstala otázka, jestli platit pokutu za něco, co se má teprve stát," zamýšlí se.

Podle kutnohorského městského úřadu šlo o chybu a přestupek se měl stát loni v prosinci. "Stává se to kvůli velkému náporu na zaměstnance, když se řeší pokuty s poměrně dlouhou prodlevou. Hned zítra bude vystaveno opravné rozhodnutí," uvedl kutnohorský starosta Lukáš Seifert (ODS).

Pokutě se tak řidič zřejmě nakonec nevyhne. Rada odborníka je jasná. "Měl by sundat nohu z plynu a jezdit pomaleji, protože pokud se domnívá, že se ubrání této administrativní chybě, tak to si troufnu říct, že nemá šanci," konstatoval dopravní expert Robert Kotál.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události