Domácí

Provoz na D1 zkolaboval. TV Nova cestu otestovala, štáb do Brna málem nedojel

Jedním z hlavních dopravních problémů v pátek byla opět dálnice D1. Hlavní dopravní tepna Česka zkolabovala hned na několika místech. A tak se štáb televize Nova na ni vypravil a vyzkoušel, jaké to je cestovat v zimě z Prahy do Brna.

Štáb TV Nova vyrazil z pražského Barrandova směr Brno v 9:30. Navigace ukazovala dojezd za dvě hodiny. Za Prahou byl provoz hustý, ale vozovka byla uklizená. Horší to bylo s řidiči, kteří v tomhle počasí zapomínají rozsvítit zadní světla a řadit se doprava.

V 11 hodin byl štáb na 122. kilometru a cesta byla zatím klidná. O pár kilometrů dál ale vjel do kolony, která se táhla prakticky až do Brna. Řidiči, kteří vyrazili před štábem, tam uvízli i na několik hodin. "Je to náročné, ale tak nějak jsem s tím počítal, takže jsem psychicky připravený, ale mohlo by to být lepší," svěřil se jeden z šoférů.

Související obsah

​Velké problémy zaznamenali řidiči na sjezdu na obec Popůvky. Silnice tam vůbec nebyla upravená a řidiči nemohli jet dál. "Zůstali jsme tady viset. Bydlíme naštěstí v Popůvkách, tak jdeme pěšky," prozradili jedni z nich. Kamiony tam neměly šanci. Někteří řidiči se snažili couvat, jiní vzali úklid vozovky do svých rukou.

Když štábu zbývalo posledních patnáct kilometrů, navigace ukazovala dojezd čtyřicet minut. "Je krátce před druhou hodinou a my jsme konečně dorazili do Brna. Ta cesta nám i s malými přestávkami zabrala bezmála čtyři hodiny," oznámil reportér v cíli.

Tam se štáb otočil a zamířil zpět do Prahy. Zpáteční cestu odpoledne tentokrát skutečně zvládl za dvě hodiny.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události