Domácí

Řidiči vs. silničáři. Každoroční obviňování z podcenění zimy odstartovalo

Jako každý rok stačí, aby chvíli sněžilo, a desítky silnic jsou nesjízdné. Často i kvůli uvízlým kamionům. A pak se spustí mela. Nadávají si řidiči i silničáři. Šoféři tvrdí, že silničáři nezvládají udržovat vozovky sjízdné, a ti se zase brání tím, že řidiči podceňují podmínky a nejsou na zimu dobře připraveni.

Na zledovatělé vozovce na D1 se vzpříčil rumunský kamion a zablokoval všechny pruhy. Řidič jel, jak kdyby se nechumelilo. "Předjížděl za těchto klimatických podmínek pomaleji jedoucí vozidla. Tento manévr nezvládl, dostal smyk," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

A nejen D1 měla tyto problémy. Doprava ráno a dopoledne kvůli kamiónům stála prakticky v každém kopci. Uvízlý kamion blokoval provoz například na hlavním tahu z Jihlavy na Znojmo. Byly tam několikakilometrové kolony.

Čert, aby se vyznal v tom, kdo je viníkem. Jestli řidiči, nebo silničáři. Jedni nadávají na druhé. "Cestáři kdyby uklízeli. Jedu z Rakouska, tam jsem potkal 15 cestářů. Od Znojma jen jednoho," postěžoval si jeden řidič kamionu. Podobně se vyjádřila i řada dalších. 

Související obsah

​"Bylo nasazeno maximum techniky, kterou máme k dispozici," brání se mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan rýdl. "My jsme neměli s těmi sypači, jak se dostat mezi vozidla, abychom je podsypali," dodal.

Důležité je mít obuté pneumatiky s dostatečným dezénem a připravené řetězy. "Řidiči kamiónů mají sice v pořádku zimní výbavu, ale nepřizpůsobí jízdu stavu a povaze vozovky," vysvětlila Čírtková. Policisté i proto slibují během zimy další kontroly zaměřené jak na jízdu řidičů kamiónů, tak i na technický stav jejich vozidel.

sei, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události