Zahraničí

Pád tesly z 80metrového útesu byl pokusem o vraždu

Děsivé pozadí má havárie vozu značky Tesla, který se v pondělí zřítil z útesu na západním pobřeží USA poblíž San Franciska v severní Kalifornii. V autě seděla čtyřčlenná rodina, která krkolomný pád zázrakem přežila, byť s vážnými poraněními. Vyšetřovatelé nyní přišli se zjištěním, že řidič elektromobilu sjel ze srázu úmyslně.

Za volantem tesly seděl v době havárie 42letý radiolog z Pasadeny Dharmesh A. Patel. Kromě něj a jeho ženy byla v autě ještě jeho čtyřletá dcera a devítiletý syn. Jejich elektromobil se v pondělí zřítil z 80metrového útesu, kterému se přezdívá Ďáblova skluzavka. Jako zázrakem rodina pád přežila.

Podle velitele zásahu Briana Pottengera se vozidlo během pádu několikrát převrátilo a dopadlo na kola. Když záchranáři shora prohledávali vrak auta dalekohledem, všimli si pohybu na předním sedadle. "Byli jsme skutečně velmi šokováni, když jsme ve vozidle našli oběti, které přežily, takže to pro nás byl vlastně nadějný okamžik," citoval server Today Pottengera.

Související obsah

Ďáblova skluzavka je místo, kde se v průběhu let stalo několik smrtelných nehod. Nachází se asi 15 mil jižně od San Franciska, a to u známé pobřežní silnice Highway 1. Silnice, která láká turisty z celého světa, vede téměř po celé délce pacifického pobřeží Kalifornie.

Po vyšetřování, které probíhalo do úterního rána, přišla kalifornská dálniční policie (CHP) s překvapivým zjištěním. Podle jejího vyjádření vyšetřovatelé získali oprávněný důvod se domnívat, že tento incident byl úmyslným činem. Na základě jakých konkrétních důkazů k takovémuto závěru přišli, však neuvedla.

V úterý policie oznámila, že Patel byl zatčen za pokus o vraždu a zneužívání dítěte. A dodala, že se stále léčí se svými zraněními, ale po propuštění z nemocnice bude umístěn do vazby v okrese San Mateo. Podle serveru CBS News z dokumentů o obžalobě vyplývá, že Patel byl zatčen v pondělí ve 21:00 a při zatýkání nekladl odpor.

Případ vyvolal vzpomínky na tragédii z roku 2018, kdy řidička SUV úmyslně sjela z jiného útesu v severní Kalifornii se svou ženou a jejich šesti adoptovanými dětmi. Tragickou nehodu nikdo z posádky auta nepřežil.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události