Krimi

Šílenec za volantem. Opilý muž (68) se zákazem řízení ujížděl policistům rychlostí 200 km/h

Policejní hlídky pronásledovaly u Ostravy prchajícího řidiče. Po dálnici D1 směrem na Brno ujížděl vysokou rychlostí, mnohdy přes 200 kilometrů v hodině. Nakonec ho policisté dostali do takzvané smyčky a chytili ho. Auto opakovaně řídil i přes zákaz řízení, a byl navíc pod vlivem alkoholu.

Stáli na parkovišti v Polance nad Odrou poblíž Ostravy a jako každý den o půl osmé ráno sledovali z policejního auta projíždějící řidiče. V tom zahlédli dobře známou tvář.

Věděli, že za volantem nemá co dělat, protože má zákaz řízení. Policisté se proto rozhodli auto zastavit a řidiče zkontrolovat. Ten ale zareagoval tím, že začal zvyšovat rychlost a ujíždět.  

Související obsah

Nejdříve se snažil policejní auto setřást prudkým odbočením směrem do Ostravy. Vzápětí sjel na dálnici D1 směrem na Brno. Po dálnici jel místy více než 200 kilometrovou rychlostí. Po přibližně 20 kilometrech odbočil na Studénku a tentokrát po dálnici D1 zamířil zpátky do Ostravy. Mezitím ho pronásledovalo už pět policejních hlídek.

Ujíždějícího řidiče se policistům podařilo dostat do takzvané smyčky, ze které nebylo úniku. Jak se při kontrole ukázalo, 68letý řidič ujížděl hned z několika důvodů. V dechu mu policisté naměřili půl promile alkoholu. O den dříve mu jiná policejní hlídka naměřila za volantem dvě promile alkoholu a k tomu měl zákaz řízení. Za to všechno mu teď hrozí až tři roky vězení. 

niká, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události