Domácí

Muž jel po kruhovém objezdu v protisměru. Jel jsem podle navigace, tvrdil

Řidič dodávky se na kruhovém objezdu v Opatovicích nad Labem na Pardubicku vydal do protisměru a srazil se s jiným autem. Tvrdil, že jel podle navigace. Naštěstí se nikomu nic vážného nestalo.

Všechna ostatní auta jela správně, jen tohle se vymykalo. A pak přišel náraz. Řidič dodávky jel podle policie po dálnici od Prahy, ze které sjel na kruhový objezd. A začala ruská ruleta, protože po něm urazil ještě sto metrů. Žena v druhém autě byla dost zaskočená a nestihla zareagovat.

Záchranáři ji sice převezli se zraněním do pardubické nemocnice, ale její hospitalizace nebyla nutná a ještě večer ji lékaři propustili domů. Muž řídící dodávku se nezranil.

Související obsah

"Na místě jsme zajistili unikající provozní náplně, které jsme zasypali sorbentem. Také jsme odpojili akumulátory, aby nedošlo k požáru," sdělila mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.

Šofér má pocházet z východních Čech, klíčovou křižovatku a největší kruhový objezd v regionu tak musel znát. Vypověděl ale, že se spoléhal víc na elektroniku než na rozum. A je na policistech, jestli mu tuhle teorii věří. "Řidič policistům uvedl, že ho tímto směrem zavedla navigace," doplnila mluvčí pardubické policie Dita Holečková.

Škoda na osobním autě je minimálně padesát tisíc korun, u druhého ještě stanovená není. U obou řidičů policisté provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Nehoda se stala před sedmnáctou hodinou, tedy v době vrcholící dopravní špičky. Na kruhovém objezdu byl velmi silný provoz. Je proto štěstí, že se nic vážnějšího nestalo.

jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události