Zahraničí

Gigantická díra v silnici spolkla auta i s posádkou. Dva lidi museli vytáhnout hasiči

Obrovská propadlina se otevřela v silnici na předměstí amerického Los Angeles v důsledku série silných bouří, které sužují celou Kalifornii už od konce prosince. V hluboké puklině skončila dvě auta, pro dvě ženy se museli spustit hasiči.

Západní pobřeží Spojených států se potýká s následky série bouří, které způsobily rozsáhlé záplavy a sesuvy půdy a mají už několik obětí. Dramatické okamžiky zažily i posádky dvou aut. Vozidla skončila v obrovské puklině v silnici na okraji Los Angeles.

Díra se podle informací americké televizní stanice CBS vytvořila v pondělí večer. Nejprve v ní skončilo osobní auto a na něm následně i pickup. Dva pasažéři z pickupu dokázali vylézt sami, v převráceném osobáku ale zůstali uvězněni dva lidé.

Ženu a mladou dívku nakonec vyprostili hasiči, kteří se do prohlubně spustili na laně. Obě pasažérky podle CBS utrpěly naštěstí jen lehká zranění.

Související obsah

​Díra byla nejprve jen pár metrů hluboká, ale rychle se zvětšovala. Nestabilní silnice ani nebyla schopná udržet zásahová vozidla hasičů. "Valila se po ní spousta vody, která díru zaplavovala. Dovnitř padaly i velké trosky, které se oddělily z vozovky. Auto se nořilo stále hlouběji a otáčelo se. Museli jsme ty lidi dostat ven," popsal pro CBS náčelník týmu hasičů Andrew Wordin.

Do úterního rána jáma už přepůlila celou silnici a vozy zapadly až do dvanáctimetrové hloubky. V úterý pozdě večer se je s pomocí bagrů podařilo dostat ven, zbyly z nich ale jen pomuchlané vraky.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události