Domácí

Hasiči ukázali, jak jsou řidiči bezohlední. Neprojedou kvůli nim k zásahům

Hasičům často komplikují cestu k zásahu špatně zaparkovaná auta. Velký problém je to hlavně na sídlištích, kde lidé často parkují kdekoliv. Ústečtí hasiči proto vyrazili s těžkou technikou na kontrolu průjezdnosti ulic některých sídlišť.

Na mnoha místech řidiči parkují naprosto bez dodržování jakýchkoliv pravidel. Že musí nechat třímetrový prostor na silnici, aby projela vozidla záchranného integrovaného sboru, často vůbec neřeší.

"Stává se to v podstatě už standardem, že se nemůžeme včas dostat na místo události a někdy zbytečně několik minut čekáme na příchozího špatně zaparkovaného," sdělil řídící důstojník hasičů z Ústeckého kraje Jiří Vlček.

Řidiči ale kolikrát ani nepřijdou a hasiči si tak veškerou techniku musejí donést až na místo zásahu. "V případě požáru je to v podstatě prodloužení vedení a i času na úkor v podstatě bezpečnosti těch lidí," upozornil Vlček.

Související obsah

Při kontrole některých ústeckých ulic špatně parkovalo celkem 212 aut. Nejhůře na tom byla ulice Vinařská, kde bylo zaparkováno 118 aut v rozporu se silničním zákonem. "Udělejte parkovací místa a bude klid. Já si myslím, že je to jen tady o tom," namítl jeden z obyvatel.

"Je nemyslitelné, aby zdravotník s nosítky běžel pro někoho 40 metrů do baráku, když potřebuje dejme tomu nějakou lékařskou pomoc. Tady rozhoduje každá minuta," myslí si zástupce ředitele ústeckých strážníků Jan Novotný.

Policisté tak budou řidiče za špatně zaparkované auto pokutovat nebo vozidlo rovnou odtáhnou. "Ta pokuta může být od třeba 100 korun do 2 000," sdělil Novotný. 

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události