Domácí

Kvůli sněhu uvízly na silnici stovky řidičů. Za selhání údržby padla pokuta

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) udělilo společnosti Eurovia pokutu za to, že v minulém týdnu včas nezajistila úklid sněhu na silnici I/35 mezi Turnovem a Libercem. Vozovku tam musely na pokyn hejtmana uklízet vozy krajské údržby silnic.

"Dodavateli jsme za zanedbání zimní údržby konkrétní komunikace vyměřili maximální možnou smluvní pokutu 50 000 korun. Tuto sankci je možné ukládat opakovaně," sdělil k rozhodnutí mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Zdá se to málo, ale podle Ředitelství silnic a dálnic je to nejvyšší strop, který může společnosti, jež se má starat o sjízdnost státních silnic, udělit. A to kvůli smlouvě, kterou mezi sebou společnosti uzavřely. Vyprší za dva roky.

Související obsah

​"Silničáři zaspali nebo jejich dispečeři," reagoval minulý týden na zasněžené silnice řidič jednoho z uvízlých kamionů Bohumil Pelc. "Mě to mrzí, protože kamionem jezdím pět let. Jinak celou dobu jsem byl na traktoru a vždycky jsem klukům, co mají kamiony, každou zimu pomáhal, protože jsem neměl rád, když tam někdo stál. A dělal jsem jim to zadarmo. Takže bych byl docela rád, kdyby nějaký zemědělec přijel a začal nás tady taky tahat. Klidně mu tu stovku každý dáme," dodal.

Společnost vypravila své vozy do zasněženého úseku pozdě. Hejtman Libereckého kraje proto na úklid sněhu vyslal vozy, které se mají prioritně starat o sjízdnost krajských silnic.

Stovky uvízlých kamionů i řidičů osobních aut propálily na rychlostní silnici nafty či benzínu za nesrovnatelně větší peníze, než kolik činí pokuta. Uvěznění tam zůstali až šest hodin.

lud, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události