APLIKACE TN.CZ
Domácí

Řidiči, pozor! Provoz na D1 u Prahy omezí chystaná rekonstrukce

D1 u Prahy
Ilustrační fotografie | Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic

Na dálnici D1 v úseku u Prahy odstartuje o víkendu rekonstrukce. Už od pátku ale řidiči musí počítat s řadou dopravních omezení. Podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se jedná o extrémně vytížený úsek, a proto nelze ve špičkách vyloučit tvorbu kolon.

O víkendu začnou znovu práce na rekonstrukci dálnice D1 mezi Všechromy a Mirošovicemi v úseku na 16. až 21. kilometru. Řidiči by proto měli počítat i s možným zdržením. 

"Přestože s výjimkou instalace dopravních omezení bude provoz veden vždy v režimu tři plus tři jízdní pruhy, je třeba upozornit, že se jedná o extrémně zatížený dálniční úsek, po kterém projede až 70 tisíc vozidel za 24 hodin. A ve špičkových časech zde tedy nelze vyloučit tvorbu dopravních kolon," upozornilo na svém webu Ředitelství silnic a dálnic.

Související obsah

Už v pátek začali silničáři ve směru na Prahu instalovat dopravní omezení. Ve směru na Brno pak budou omezení vyznačovat v sobotu po poledni poté, co auta z Prahy odjedou na víkend.

Během instalace bude průjezd úsekem umožněn v režimu dva plus dva jízdní pruhy, částečně i v režimu jeden plus jeden pruh. Značení bude ŘSD pak instalovat také v nočních hodinách, aby bylo vše v neděli ve 13:00 připravené a pro nedělní dopravní špičku byla komunikace opět průjezdná v režimu tři plus tři jízdní pruhy. V místě prací pak bude snížena rychlost na 80 kilometrů za hodinu.

Rozsáhlá rekonstrukce dálnice bude probíhat po celou letošní stavební sezonu. Konec oprav silničáři předpokládají v listopadu letošního roku.

"V rámci akce bude provedena kompletní oprava vozovky v celém úseku v obou směrech včetně sanací podkladů vozovek a mostů, oprava odvodnění a stavba nové protihlukové stěny, která před hlukem z dálnice ochrání bytovou zástavbu v obci Kunice. Na mimoúrovňové křižovatce Mirošovice bude provedena kompletní výměna veřejného osvětlení a dojde také na výměnu svodidel. Na závěr bude vozovka vybavena meteorologickými čidly, budou vyměněny kamery pro dohled na provoz a provedeno nové vodorovné a svislé dopravní značení," přiblížilo ŘSD.

Poslední úsek D1 dostal zelenou. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události