Zahraničí

Zloději ukradli šest luxusních challengerů přímo z showroomu. Stačilo jim 40 vteřin

Zloději ukradli šest luxusních challengerů přímo z showroomu. Stačilo jim 40 vteřin
Ilustrační foto. | Zdroj: Dodge

Bleskovou noční akci předvedla skupina zlodějů, která si vyhlédla luxusní výkonné vozy Dodge Challenger Hellcat v dealerství ve městě Somerset v americkém státě Kentucky. Čtyři auta ukradli přímo z prodejny, další dvě z parkoviště. Záznam z bezpečnostních kamer ukazuje, že šlo o profesionální práci.

Šest zbrusu nových "muscle cars" Dodge Challenger SRT Hellcat zmizelo v noci na 28. února z showroomu v Somersetu v Kentucky. Před pár dny zveřejněné video odhaluje, jak bleskově gang zlodějů pracoval, s auty za 600 tisíc dolarů (přes 13 milionů korun) byl pryč za méně než minutu.

"Jakmile se aktivuje alarm, trvá 60 sekund, než začne upozorňovat. Oni byli pryč 20 sekund před spuštěním. Reakční doba policie byla asi tři minuty," popsal manažer dealerství Adam Bryant.

"Zmizela auta v hodnotě 600 000 dolarů. Víte, to je hodně peněz. Je to docela velký problém," dodal Bryant pro lokální zpravodajský kanál WKYT.

Čtyři hellcaty zloději odvezli přímo z prodejny, na záznamu z bezpečnostních kamer je vidět, jak rychle mění registrační značky, aby auta na silnici vypadala legálně. Pak postupně s vozy vyjedou a mizí. Další dvě auta odvezli z pozemku před prodejnou.

Podle manažera showroomu bylo zlodějů nejméně sedm. Dodal, že někdo z nich musel znát vnitřní poměry. Gang zřejmě dobře věděl, jak funguje bezpečnostní systém a kde jsou klíče.

Dovnitř se zloději dostali rozbitým oknem a následně si otevřeli zadní garážová vrata. Klíče od čtyř aut byly přímo v zapalování, dvoje klíčky od aut zaparkovaných venku zloději bez problémů našli v prodejně.

Policie odhalila čtyři challengery jedoucí z města na západ zhruba hodinu po krádeži. Po dálnici se podle informací policejní hlídky řítily rychlostí kolem 290 km/h.

Související obsah

​Policisté pak nastražili pásy s hroty a jedno z aut se povedlo zastavit. Teprve devatenáctiletý řidič se dal na útěk, ale policie ho zadržela. Dalšímu autu nakonec nejspíš došel benzín a policie ho našla odstavené u krajnice.

Zajistit se ve finále povedlo pět ze šesti challengerů. Jedno auto už bylo v sousedním státě Tennessee, a další dokonce až v Alabamě. Jedno z aut bohužel bylo během pronásledování totálně zničeno.

Zloději prý v autech poškodili GPS lokalizátory, ale i tak manažer dealerství zachytil signál posledního auta také z Alabamy. Pátrání po něm zatím pokračuje.

Související obsah

​Portál Carscoops doplňuje, že to není poprvé, co se zmíněné dealerství stalo terčem zlodějů, už v září 2022 byly ze stejného místa ukradeny čtyři hellcaty.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události