Domácí

Jedna díra vedle druhé. Silnice v Mladé Boleslavi je posetá výmoly

Obyvatelé Mladé Boleslavi už toho mají dost. Léta je trápí hrozný stav komunikace v průmyslové zóně Plazy. Řidiči zde musí zpomalovat na minimální rychlost, aby si neponičili svá vozidla. Město se kritickou situaci snaží řešit. Přislíbilo, že již brzy začnou opravy, nejprve totiž přišla na řadu oprava chodníků.

Na kraji Mladé Boleslavi je silnice plná hlubokých výmolů, na kterých auta drncají, i když jedou krokem. Místním už došla trpělivost a žádají, aby komunikace byla co nejdříve opravena. Stěžují si na to, že stavební práce už měly dávno probíhat, jenže ty ještě ani nezačaly.

"V průmyslové zóně Plazy je silnice, kterou jen tak někdo nevidí. Situace už je velmi vyhrocená. 6. března měla začít oprava silnice, ale zatím se nic neděje. Vždy se to jen nějak zapatlalo, silnici vyfrézovali a díry zasypali. Takhle se to táhne asi už dva nebo tři měsíce," poslal redakci TN.cz stížnost jeden ze čtenářů. Podle něj je komunikace v hrozném stavu už dlouho.

Související obsah

Město prý naléhavou situaci dávno řeší. Kancelář primátora potvrdila, že o samotných pracích jednali na začátku tohoto týdne. "Otázku tamní komunikace řešíme, jenže městu patří jen její část, proto se muselo dohodnout s krajem. Komunikace kolem patří totiž i kraji. Stavební práce však mají být zahájeny v příštích několika dnech," sdělila redakci TN.cz tisková mluvčí města Šárka Charousková. I správa kraje potvrdila, že se stavu silnice věnuje, zatím však nesdělila více informací. 

Ačkoliv si lidé stěžují, že silnici neopravují, město pro to má důvod. Prvně se totiž vrhlo na chodníky. "Samotné stavební práce už začaly, jenže nejprve se opravují chodníky. Po nich přijde na řadu samotná komunikace. Její oprava totiž vyžaduje mnohem více zařizování. Celá trasa totiž bude uzavřena a město musí vykomunikovat možnou objížďku s policií a krajskými úřady," vysvětlila Šárka Charousková.

Silnice dostaly v zimě zabrat. Jsou plné děr a výmolů:

tn.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události