Domácí

Na Třebíčsku u silnice ležel tři dny kamion. Vysvobodili jej až ve středu

Dopravní nehoda
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Na silnici v Třebíči ve směru na Červenou Hospodu havaroval v pondělí kamion se dřevem. Řidič sjel z vozovky a skončil i s nákladem v příkopu. Od středečního rána byla doprava na komunikaci přerušená, kamion se totiž snažila firma specializovaná na vyprošťování z příkopu vytáhnout. To se jí podařilo krátce po poledni.

Kvůli nehodě náklaďáku policisté ve středu ráno uzavřeli silnici v Třebíči. Externí firma tam vyprošťovala kamion, který ležel v příkopu už od pondělí. "V současné době je uzavřena silnice I/23 na Červenou Hospodu, neboť tam v pondělí havarovala nákladní souprava převážející dřevo. Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění," řekla TN.cz krátce před polednem mluvčí policie Jana Kroutilová.

"Policejní hlídky odklání provoz. Nastala však malá změna, přesměrovávají i nákladní soupravy nad 7,5 tuny, které původně musely na místě čekat. I ty v tuto chvíli musí jezdit objízdnou trasou," upřesnila mluvčí policie Michaela Lébrová s tím, že všechna vozidla musela objíždět nehodu přes obec Stařec.

Související obsah

Uzavírka trvala několik hodin. "Silnice není uzavřená od pondělí, i když v tu dobu vozidlo havarovalo. Nákladní souprava po nehodě byla mimo komunikaci a nebránila v provozu. Až když dochází k jejímu vyprošťování, tak je třeba komunikaci omezit," vysvětlila Michaela Lébrová. Nákladní soupravu se podařilo vyprostit krátce po poledni, silnice je tak opět průjezdná.

"V úterý se uskutečnila překládka celého nákladu a v tuto chvíli probíhá vyproštění kamionu z příkopu. V minulých dnech nebyl provoz nijak omezený," dodala Lébrová. "Pracovníci firmy si řídí vyprošťovací práci," řekl František Šeda za Ředitelství silnic a dálnic České republiky, že o samotné odstranění vozidla se postarala externí firma.

Řidič nevěřil svým očím. Na dálnici začal couvat kamion:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události