Domácí

Je teplo, policisté "venčí" svoje ferrari. Ujíždějící řidič nemá šanci

V honičce neměl ujíždějící řidič žádnou šanci, popisují policisté exhibiční představení speciálního zásahového vozu Ferrari F 142-458 Italia, které proběhlo o víkendu na dráze autodromu Sosnová. Ferrari v policejních barvách se na jaře více objevuje i na veřejných silnicích a pořád budí rozruch.

​Sociální sítě se na jaře plní fotografiemi Ferrari F 142-458 Italia v barvách české policie. Policisté v supersportu vyrážejí hlídkovat na dálnice, ale předvádějí ho i na exhibičních akcích.

Naposledy s ním speciální oddělení dohledu vyrazilo na Den s policií v Sosnové u České Lípy. A na dráze si policisté "smlsli" na stříbrné fabii. "V simulované honičce neměl ujíždějící řidič žádnou šanci," podotýkají.

Supersport Ferrari F142-458 Italia slouží u policie už skoro rok, pořád ale budí rozruch. Na akcích má spoustu obdivovatelů, na veřejných silnicích i řadu kritiků, kteří nemůžou "spolknout", že policie využívá tak výkonný a na provoz nákladný vůz.

Ferrari využívá speciální oddělení dohledu v Praze. Policie ho zabavila už před více než deseti lety. Vyrobeno bylo v roce 2011 a najeto mělo zhruba 2 000 km.

"Toto vozidlo je jedním z mnoha, jež jsou každým rokem zajištěny jako majetek pocházející z trestné činnosti. Právě díky výborné práci našich kriminalistů nás toto vozidlo stálo méně než pořízení například nového vozu Škody Scala, to je něco málo přes 300 000 korun. Jednalo se o náklady spojené s jeho 'přestavbou' a úpravou pro potřeby služby u dopravní policie," vysvětloval policejní mluvčí Jakub Vinčálek loni v červenci, kdy policejní speciál zahájil svou službu.

​Ferrari F142-458 Italia pohání 4,5litrový osmiválec s výkonem 416 kW a maximální rychlostí 326 km/h. Z 0 na 100 km/h vystřelí za 3,4 sekundy. Normovaná spotřeba by neměla přesáhnout 13 litrů na sto kilometrů.

"Vozidlo bude sloužit na celorepublikovém útvaru a počítáme s jeho nasazením proti těm nejagresivnějším pirátům českých silnic. Jeho potenciál můžeme využít i při pronásledování odcizených vozidel, která přes naše území projíždějí do sousedních zemí. Škála úkolů, které vozidlo bude plnit, je skutečně široká," uvedl ředitel služby dopravní policie Jiří Zlý.

Související obsah

​Policie supersport využívá i při dohledu v místech hlášených tuningových akcí a také jako showcar v rámci doprovodných akcí.

Další příležitost prohlídnout si ho zblízka budou mít návštěvníci na Dnu s Policií České republiky, který proběhne v sobotu 10. června v Praze na Letenské pláni.

Součástí bude výstava další policejní techniky a ukázky akce policistů. Návštěvníci budou mít poprvé příležitost nahlédnout do nového vozidla sloužícího k přepravě koní, nového štábního vozidla speciální pořádkové jednotky a uvidí kompletní flotilu vozidel a motorek dopravní policie.

V případě dobrého počasí se z oblohy na zem snesou policisté z útvaru rychlého nasazení a na plochu přistane policejní vrtulník. Proběhne také fotbalové utkání policejních koní.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události