Domácí

VIDEO: Hrozivý manévr SUV před přechodem v Praze. Ostatní vyvázli jen těsně

Agresivní řidič černého SUV v úterý kličkoval přes plnou čáru v Praze 11. Ohrozil vozidlo autoškoly i řidičku protijedoucí škodovky. Nahlásit událost policii se podle instruktora ani nevyplatí. Majitelé vozů totiž většinou ani nepřiznají, kdo v době incidentu řídil.

Instruktor autoškoly Martin Zajíc tráví během svého zaměstnání hodně času v provozu a často nevychází z údivu, co všechno je možné.

Redakci TN.cz upozornil na úterní nebezpečnou jízdu černého SUV v pražské ulici Ke Stáčírně, kterou v 10:25 dopoledne natočil na palubní kameru. "Rychlé předjíždění a hlavně velká rychlost. Ohrožení vozidla autoškoly i toho protijedoucího. Kladu si otázku, jak dlouho právě tyto věci ještě budeme vídat bez potrestání?" pohoršuje se Zajíc.

Související obsah

​Podle něj je problém mimo jiné v tom, že pokud už někdo podobný incident nahlásí, majitelé vozidel odmítají policii říci, kdo byl během ohrožující jízdy za volantem. Policisté proto bývají bezradní.

"Oni se navíc hlavně zaměřují na postihování rychlé jízdy, na ostatní prohřešky řidičů se často zapomíná. Chybí policisté v ulicích, kteří by řidiče za jejich prohřešky postihovali přímo na místě," upozorňuje Zajíc.

Bývalý šéf BESIPu Roman Budský, který nyní pracuje pro platformu Vize 0, k tomu dodává, že řidič černého SUV v popisované situaci využil hmotnostní i velikostní převahy svého vozidla. "Kdyby policie tohoto řidiče dopadla, tak by dostal sedm trestných bodů, pokutu ve výši pět až deset tisíc korun a deset až dvanáct měsíců zákazu řízení," vysvětluje Budský.

Související obsah

​"Řidič evidentně kalkuloval s tím, že ten menší protijedoucí se rád vzdá svých práv, aby přežil. A podle toho, jak byl ten manévr suverénní, řidič toto určitě nedělal poprvé,“ dodává bývalý šéf BESIPu.

Podle posledních údajů z ledna tohoto roku sloužilo u Policie ČR 39 442 policistů. U dopravní policie působí jen část z nich. K jejich aktivitám patří mimo jiné velké bezpečnostní akce pořádané po celém Česku. Při té poslední letos 21. dubna zjistili 2 800 přestupků. Valná většina z nich, tedy 2 146, se týkalo porušení rychlostních limitů. Na místě tak policisté vybrali za pokuty 1,4 milionu korun.

Postarší řidič na dálnici zazmatkoval. Teď může přijít o řidičák (5/2023):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události