Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bojové vozidlo pěchoty - BVP - 2
aktualizováno dnes 06:47
NATO

Vojáci Slovenska zamíří k hranicím Ruska, posílí jednotky NATO

Slovenská vláda rozhodla, že se jejich vojáci připojí k jednotkám NATO v Pobaltí. Kromě vojáků vyšle také množství pásové a kolové techniky. O vyslání jednotek se spekulovalo už loni, slovenská armáda tam zatím vysílala vojáky pouze na výcvik.

Spící miminko
23.04.
Průzkum v Evropě

Mimo manželství se rodí polovina dětí! V Česku je jich stále víc

Ve státech Evropské unie se každý rok narodí přes pět milionů dětí. Stále se přitom zvyšuje podíl miminek narozených mimo manželství. Podobný trend zaznamenali i statistici v Česku, kde se údaje téměř vyrovnaly.

Volby
19.04.
Termín voleb do EP

Česko čekají důležité volby! Většinu lidí přitom ani nezajímají

Volby do Evropského parlamentu (EP) se budou konat 23. až 26. května 2019. Česko má v současnosti 21 europoslanců, počet se ani pro další funkční období nemění. Volby do EP se konají každých pět let, v Česku je doprovází tradičně nízká volební účast.

Prásk.tv píše:

Pivo
čtěte o tématu EU na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pozor na „fake news“ - v Německu kvalitní diesely rozhodně nezlevňují

Média jsou nyní plná informací o tom, že se hlavně Němci zbavují svých aut s turbodiesely kvůli přísnějším emisním normám a prodávají je klidně i pod cenou. Podle některých médií dosahují slevy na nové i ojeté vozy z koncernu VW dokonce až 40 %.

Rum ve sklenicích
aktualizováno 17.04.
Rumové aroma

EU rozhodla o osudu tuzemáku! Skončí kvůli karcinogenní složce?

Česko a Slovensko dostaly od Evropské komise výjimku a budou moci při výrobě alkoholického nápoje "tuzemák" dalších pět let používat tradiční rumový éter. Bez udělení výjimky by možnost používat rumové aroma skončila 22. dubna.

Volání
16.04.
Nárůst o dovolených

Konec roamingu v EU: Češi volají a surfují na internetu jako o život!

Už deset měsíců můžeme i v zahraničí volat za domácí ceny. Roaming byl pro určité množství dat a provolaných minut zrušen napříč zeměmi Evropské unie. A podle údajů kontrolních úřadů mnohonásobně vzrostlo využití mobilů za hranicemi.

Boris Johnson na jednání Rady EU
16.04.
schůzka ministrů

Útok na chemický program v Sýrii byla správná věc, uvedl Johnson

Spojené státy, Británie a Francie podnikly v noci na sobotu koordinovaný vojenský úder proti Sýrii v reakci na údajný chemický útok v povstaleckém městě Dúmá. V pondělí při příchodu na jednání ministrů EU v Lucembursku označil britský ministr zahraničí Boris Johnson úder za zcela správnou věc, která měla ukázat, že svět nebude použivání chemických zbraní tolerovat.

Seminář na obranu proti
aktualizováno 12.04.
podvodný prodej

EU jde do boje se šmejdy: Státům chce umožnit zákaz jejich akcí!

Evropská unie se chystá definitivně skoncovat s podvodnými prodejci na předváděcích akcích a podomními "šmejdy". Evropská komise dnes přednese návrh, který členským zemím umožní jejich prodej zakázat, tvrdí Radiožurnál. Návrh však nejprve musí schválit Evropský parlament.

Donald Trump přednáší svou první Zprávu o stavu Unie
07.04.
Co by to přineslo?

Hrozí obchodní válka? Trump se ostře pustil do Evropské unie!

Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek ostře pustil do Evropské unie. Varoval, že obchodní podmínky mezi USA a Evropskou unií vnímá jako nerovné. Jeho slova přišla jen pár dní poté, co se rozhořel obchodní konflikt mezi USA a Čínou. Hrozí podobná eskalace také mezi USA a EU?

Hacker
06.04.
Dopis Komisi

Facebook přiznal zneužití dat 2,7 milionu Evropanů! Týká se to i ČR

Facebook přiznal zneužití dat až 2,7 milionu obyvatel Evropské unie. Informoval o tom mluvčí Evropské komise Christian Wigand. Sociální síť čelí kritize za to, že nedokázala své uživatele ochránit před zneužitím údajů firmou Cambridge Analytica.

Islámský stát
02.04.
Boj proti terorismu

ISIS ztrácí, teroristé se vrátí do Evropy, bojí se lidé. Tohle dělá EU

Každý teroristický útok v Evropě vyvolá vlnu pobouření a strachu. Bezpečnostní složky jednotlivých zemí proto co nejvíce spolupracují na výměně informací, zavádějí se kontroly na hranicích a další protiteroristická opatření. Jak se snaží státy atentátům předcházet?