Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Matka drží dítě
aktualizováno 14.08.
Statistika EU

Počet nemanželských dětí prudce roste! ČR je nad průměrem

Téměř každé druhé dítě v EU se narodí mimo manželský svazek, oproti předchozím rokům jde o rekordní statistiku. Česká republika je navíc v počtu mimomanželských dětí dokonce nadprůměrná, uvádí evropská výzkumná agentura Eurostat.

Ceny bytů
09.08.
Nedostatek nemovitostí

Ceny bytů v ČR rostou nejrychleji z EU! V Praze jich chybí tisíce

Praha se potýká s výrazným nedostatkem bytů. Ročně by se jich mělo postavit minimálně o šest tisíc víc. V důsledku toho roste i jejich cena, momentálně je srovnatelná s některými západními metropolemi, jako je třeba Berlín. Lidé proto stále častěji stavějí domy v okolí Prahy a za prací do dojíždějí.

Centrální distribuční sklad
07.08.
Obavy v Británii

Farmáři varují před brexitem bez dohody: "Za rok dojdou zásoby!"

Britští zemědělci varovali před nedostatkem potravin, jakmile země opustí Evropskou unii. Pokud by politici prosadili tzv. tvrdý brexit, došly by podle nich zásoby přesně za rok. Farmáři se odchodu bez dohody s Unií obávají.

Prásk.tv píše:

Pivo
čtěte o tématu EU na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Dovolená u moře nemusí znamenat jen slunění na pláži, ale také sportovní aktivity, soutěže, a hlavně spoustu zábavy!

Euroskeptici - Marine Le Penová, Tomio Okamura, Geert Wilders
28.07.
Evropský parlament

Evropa se bojí příštích voleb! V parlamentu posílí euroskeptici

Příští volby do Evropského parlamentu, jediného voleného orgánu Evropské unie, by mohly výrazně změnit tvář legislativního orgánu. Podle agentury Reuters v něm mají razantně posílit strany, které jsou k EU otevřeně nepřátelské.

Migranti ve Španělsku - 2
26.07.
invaze migrantů

Stovky uprchlíků pronikly do EU! Útočily fekáliemi a vápnem

Ve čtvrtek časně ráno se pokusily stovky migrantů ze subsaharské Afriky dostat z Maroka do španělské enklávy Ceuta. Zhruba čtyřem stovkám z nich se to povedlo. Někteří z nich útočily na policisty fekáliemi a nehašeným vápnem, uvedla španělská agentura Europa Press.

Oba státníci na tiskové konferenci po jednání
25.07.
obchodní válka

Trumpova otočka: EU je znovu přítelem Spojených států

Spojené státy a Evropská unie se dohodly na tom, že budou usilovat o nulová cla a nulové subvence na průmyslové zboží vyjma automobilů. Po setkání s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem to dnes řekl americký prezident Donald Trump.

Německá armáda
aktualizováno 22.07.
nová politika

Německá armáda potřebuje nové rekruty, zvažuje verbování cizinců

Německá armáda se potýká s nedostatkem vojáků, vláda proto přišla s návrhem na verbování cizinců z jiných členských států Evropské unie. Pro návrh jsou koaliční strany CDU a CSU Angely Merkelové i SPD, ta ale požaduje, aby cizinci získali státní občanství, jinak by se mohla vytvořit armáda plná žoldáků.

Nizozemský minist zahraničí Stef Blok
19.07.
Jiná barva pleti

"V Praze by migranty zbili, žádní tam nejsou," šokoval ministr!

Nizozemský ministr zahraničí šokoval svými slovy o uprchlících ve východní Evropě. Na uzavřeném jednání prohlásil, že migranti jiné barvy pleti v Praze nebo Varšavě nejsou, protože by je místní zbili. Záznam ze setkání teď unikl do médií.

Uprchlíci vystupují z lodi
17.07.
Další vlna?

Uprchlíků proudí do Evropy méně. Přicházejí jinudy, varují odborníci

V prvním pololetí roku 2018 překročilo hranice Evropské unie přes 60 tisíc migrantů. Loni bylo číslo za stejné období dvojnásobně vyšší. Stále častěji uprchlíci přicházejí přes Španělsko, upouští od cesty centrálním Středomořím.

Andrej Babiš
16.07.
Rozdělení mezi státy

Babiš zuří kvůli zachráněným migrantům: "Není to správné!"

Premiér Andrej Babiš (ANO) nepovažuje za správné, že si 450 migrantů zachráněných v sobotu ve Středozemním moři z rybářské lodi rozdělí státy EU. Postup těchto zemí podle něj bude motivovat pašeráky lidí.