Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dita Charanzová
17.02.
Dita Charanzová

Hnutí ANO má náhradu za Teličku. Lídrem do eurovoleb je tato žena

Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně Dita Charanzová. Výbor hnutí to jednoznačně podpořil, řekl dnes na celostátním sněmu předseda ANO a premiér Andrej Babiš. Doufá v to, že hnutí eurovolby vyhraje. Charanzová měla podporu i z řady krajských sněmů.

Márnice
14.02.
Odchod z EU

Britové se zásobují léky i pytli na mrtvoly! Děsí je tvrdý brexit

Britové se čím dál tím víc obávají tzv. tvrdého brexitu, který by znamenal, že země z EU vystoupí bez jakékoliv dohody. Ministerstvo zdravotnictví se začalo zásobit a shromažďuje nejen léky, ale také třeba pytle na mrtvoly.

Pravidla povinného ručení
aktualizováno 13.02.
Stejné odškodné

Pravidla povinného ručení se změní! Tohle chce EU jinak

Evropský parlament rozhoduje o nových pravidlech povinného ručení, které by platily po celé Evropské unii. Směrnicí, která má upravovat také výši odškodnění, chce EU lépe chránit oběti autonehod.

Prásk.tv píše:

Pivo
čtěte o tématu EU na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Evropský parlament
12.02.
Volby do europarlamentu

Strany dají do eurovoleb miliardy! Tímhle chtějí přilákat voliče

Už v květnu budeme vybírat nové europoslance. Strany proto začínají vymýšlet taktiku, jak ve volbách uspět. Některé sázejí na osobní kontakt s lidmi, jiné zase investují do sociálních sítí. V úterý se na koaliční spolupráci domluvili Starostové a TOP 09. Lídrem by měl být Jiří Pospíšil.

Theresa Mayová
aktualizováno 07.02.
Hraje o čas

Mayová chce odložit hlasování o brexitové dohodě. Míří do Bruselu

Britská premiérka Theresa Mayová chce odložit druhé parlamentní hlasování o dohodě o brexitu. Původně měli poslanci o pravidlech pro odchod země z EU rozhodnout příští týden, Mayová chce ale hlasování údajně přesunout na konec února.

Odpad z plastových víček
05.02.
omezení EU

EU chce změnit výrobu PET lahví. Brzy mohou vypadat úplně jinak

Již brzy skončí jednorázové příbory, vatičky do uší, brčka a plastová míchátka, EU tak chce snížit znečištění moří plasty. Omezení se týká také plastových víček, ta by měla být nově pevně přidělaná k lahvi . Nařízení je v rámci nové směrnice, která by měla být schválena letos na jaře.

Juan Guaido
aktualizováno 04.02.
Madurův režim

Krize ve Venezuele: Několik zemí EU i ČR uznaly nového prezidenta

Více než desítka států EU, včetně České republiky, se dnes připojila ke dvacítce amerických zemí, v čele s USA, které už dříve uznaly šéfa venezuelského parlamentu Juana Guaidóa úřadujícím prezidentem. Podle nich má tento opoziční lídr jako dočasná hlava Venezuely legitimitu uspořádat svobodné volby. Jako první dnes oficiálně oznámil uznání španělský premiér Pedro Sánchez, posléze tak učinily Francie, Německo, Švédsko, Dánsko, Británie, Rakousko, Nizozemsko, Litva, Lotyšsko a Portugalsko. Krok kritizovalo Rusko, které uznání označilo za vměšování do vnitřních záležitostí a které podporuje prezidenta Nicoláse Madura.

Příspěvek na živobytí - úřad práce
04.02.
Výborná čísla

Česku závidí celá Evropa! Máme nejnižší nezaměstnanost v EU

Česká republika obhájila pozici země, v níž je ze všech státu EU nejnižší nezaměstnanost. Podle údajů Eurostatu bylo bez práce jen 2,1 % Čechů. Oproti tomu v jižních zemích EU to bylo přes 10 %, v Řecku dokonce 18,6 %.

Nastavování termostatu
aktualizováno 01.02.
Nemají na topení

Miliony Evropanů doma mrznou bez topení! Takto jsou na tom Češi

V mrazech, které v posledních dnech zasáhly nejen Česko, se doma spousta Evropanů klepe zimou. Podle údajů Eurostatu si totiž 7 % obyvatel Evropské unie nemůže dovolit udržovat v domovech adekvátní teplotu. Rozdíly mezi jednotlivými státy jsou významné.

Česká vlajka a vlajka EU
31.01.
kolik platíme?

Vyplatí se Česku členství v EU? Ministerstvo spočítalo, jak to je

Česká republika loni získala z rozpočtu Evropské unie o 45,3 miliardy Kč více, než do něj odvedla. Informovalo o tom ve čtvrtek ministerstvo financí. Předloni tzv. čistá pozice ČR činila 56 miliard Kč.