Tesla

Panebože... Elektromobil Tesla přestavěli na stylové pohřební auto!

Panebože... Elektromobil Tesla přestavěli na stylové pohřební auto!

Jistá nizozemská firma se rozhodla jako první na světě přestavět na pohřební vůz elektromobil Tesla.

Na autosalonu v Paříži má Tesla docela slušný stánek, ale nezlobte se, tohle nás zaujalo ještě o kus víc! Holandská firma RemetzCar zrealizovala velmi zajímavou zakázku, když si pohřební služba Van Der Lans & Busscher BV přála rozšířit svůj vozový park o novou specialitu. Již stávající flotila přitom zahrnuje pozoruhodné kousky, mezi nimiž najdeme mercedesy, lincolny, cadillaky, britské daimlery a zejména exkluzivní kusy jako pohřebák ve stylu hotrodu a dokonce i prodloužený Fiat 500.


Nejnovější přírůstek ale bude mimořádně výjimečný, protože se jedná o elektrickou Teslu, která se stala světovým hitem. Všichni posedlí představou, že jejich poslední jízda musí mít i jistý ekologický přesah, nebo aby nářky pozůstalých nebyly přehlušovány motorem, musejí zajásat. Ekologické je jistě i koňské spřežení, ale Tesla nefrká, neplaší se a truchlící procesí nemusí překračovat koblihy.


A jak přestavba vznikla? V RemetzCar rozřízli sériovou Teslu Model S za B-sloupkem, vyjmuli baterii, prodloužili rozvor o 80 centimetrů, potom obě půlky opět spojili a vrátili baterii na své místo. Pohřebák dlouhý 577 cm dostal prosklenou ložnou plochu, ale přitom si díky převzaté zadní části zachoval charakteristický design.
Líbí? Hned po premiéře na výstavě v holandském Gorinchemu bude k pronájmu...


Původní provedení Tesly S


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události