Tanker

Tenhle motor z pickupu by utáhl i ropný tanker!

Tenhle motor z pickupu by utáhl i ropný tanker!

Američané jsou vyhlášení svou láskou k pick-upům a zvykem tahat za svými auty všechno možné, včetně mobilních domů. Na to už je třeba pořádná síla. Pro nový turbodiesel Duramax od Chevroletu žádný problém.

Američané jsou zvyklí používat benzínové motory i v gigantických SUV a pick-upech, ale čestnou výjimku, schopnou překonat jejich odpor vůči dieselovým motorům přesto najdeme.


Nejnovější verze majestátních pick-upů Chevy Silverado HD a GMC Sierra právě vyjela s novým osmiválcovým turbodieselem Duramax o objemu 6,6 litru, který je silnější než kdykoli předtím. Nová generace Duramaxu dostala zcela nový blok, hlavy, klikovou hřídel, systém přeplňování i sání, které přivádí chladný vzduch k mezichladiči otvorem v kapotě.


Šestistupňová automatická převodovka dostala kvůli zvýšenému točivému momentu lépe dimenzovaný měnič momentu, což náš konečně přivádí k tomu nejzajímavějšímu. Jakou silou je vlastně obdařen tenhle obří osmiválec? Nový Duramax dosahuje výkonu 445 koní, ale u dieselu je nejpodstatnější velikost točivého momentu. A ten vrcholí při 1600 otáčkách snadno zapamatovatelnou hodnotou 1234 Nm! Takže až budete potřebovat jedním škubnutím za lano zbourat starou stodolu, už víte, na co ten druhý konec uvázat...TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události