Michael Schumacher

Soukromá sbírka Michaela Schumachera se otevře veřejnosti

Soukromá sbírka Michaela Schumachera se otevře veřejnosti

V Kolíně na Rýnem v Motorworldu bude v druhé polovině příštího roku otevřena kolekce Michaela Schumachera. Půjde o osobní sbírku závodních aut, trofejí a dalších artefaktů, které budou připomínat slavnou minulost německého šampiona.

Michael Schumacher je dál statisticky nejúspěšnější jezdec seriálu Formule 1, jeho 91 výher a 68 pole position zatím nikdo nepřekonal. Od nehody na lyžích na sklonku roku 2013 se sice neobjevil na veřejnosti a zprávy o jeho zdravotním stavu jsou velmi skoupé a když už, tak nedávají mnoho nadějí, o to větší radost máme, že se Schumacherova rodina rozhodla uspořádat tuto sbírku.

Hned na začátku bysme rádi zdůraznili, že nejde o peníze, protože výstava bude přístupná zdarma. „Nechceme aby se na Michaela zapomnělo, naopak, chceme všem jeho fanouškům přiblížit jeho nejslavnější léta,“ řekla Schumacherova manželka Corina.

Výstava bude v Motorworldu v Kolíně nad Rýnem blízko Kerpenu, kde se Schumacher narodil. K vidění bude Schumacherova soukromá sbírka aut, budou to jeho závodní motokáry, vítězné monoposty včetně toho úplně prvního Benetton B194-5, poháry, trofeje, závodní helmy. A samozřejmě spousta fotografií, z toho většina nikdy nepublikovaných. Půjde totiž o úplně první podobnou výstavu a rodina přislíbila, že otevře svoje archivy.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Michael Schumacher

Důležité Události