Red Bull

Aston Martin a Red Bull vyvíjejí senzační hypersport s šokujícími parametry!

Aston Martin a Red Bull vyvíjejí senzační hypersport s šokujícími parametry!

Tahle spolupráce je pro značnou část motoristické veřejnosti překvapivá, ale málokdo pochybuje o tom, že by se její plod mohl stát jedním ze zásadních strojů této dekády, možná i podstatně delšího časového období!

V čele společného projektu Aston Martin a Red Bull Racing nestojí nikdo méně slavný, než geniální konstruktér ze světa Formule 1 Adrian Newey. V rozhovoru pro The Wall Streer Journal Newey prozradil, že připravovaný hypersport AM-RB 001 dokáže zvládnout sprint z klidu na 320 km/h za neuvěřitelných deset sekund!
Staňte se naším fanouškem na facebooku.

Klíčem k prakticky bezkonkurenční dynamice má být jak dokonale propracovaná aerodynamika, tak unikátní systém aktivního odpružení, které dokáže rozlišovat mezi závodním okruhem a běžnou silnicí. Zatímco na okruhu se co nejvíc přiblíží asfaltu a přitvrdí, na silnici dokáže být méně nekompromisní. Podle projektového manažera Davida Kinga je systém plně automatický a nic ani vzdáleně podobného dosud u sériového auta nikdo nepoužil.

Doporučujeme: Video Ferrari Aperta

Při pohledu na AM-RB 001 okamžitě zaujme absence obřího zadního křídla. Newey se namísto něj rozhodl pro řešení s propracovaným předním spoilerem, který vhání stlačený vzduch pod auto i kolem boků karoserie a proudící vzduch vytváří přísavný efekt se značným přítlakem.

Aston Martin společně s Red Bullem plánují vyrobit celkem 175 exemplářů hypersportu AM-RB 001, přičemž 25 z nich bude určeno výhradně pro okruhové účely a zbytek na silnici. A cena? Tu zatím neznáme, ale spekuluje se o tom, že na radikální hypersport vám nebude stačit méně než 3 miliony dolarů, v přepočtu 74 milionů korun!


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události