Aukce

Chcete vydělat balík? Kupte Lamborghini Miura po Rodu Stewartovi

Chcete vydělat balík? Kupte Lamborghini Miura po Rodu Stewartovi

Pokud tuto sobotu vyrazíte do Londýna na akci The Classic & Sports Cars Show, máte jedinečnou šanci vydražit jedno z nejkrásnějších sportovních aut všech dob, Lamborghini Miura.

Tato konkrétní Miura P400 S byla vyrobena v roce 1971 a navíc se vyznačuje tím, že si za jejím volantem užíval rychlosti slavný rocker Rod Stewart. Z hlediska autentičnosti je ovšem trochu škoda, že se současný majitel rozhodl při kompletní renovaci v roce 2013 supersport přestavět na silnější verzi SV, poháněnou čtyřlitrovým dvanáctiválcem o výkonu 380 koní. Tato investice majitele vyšla zhruba na tři miliony korun.
Staňte se naším fanouškem na facebooku.


Miura v neobvyklém laku Blue Notte nedávno absolvovala servis a pyšní se zachovalým interiérem s černou kůží i originálními koberečky. Nabízený exemplář má pravostranné řízení, přičemž celkem bylo vyrobeno pouze 764 Miur v tomto provedení. A cena? Podle představ organizátorů aukce by měla vystoupat na úroveň 24 až 27 milionů korun.
Doporučujeme:
Auto po princezně Dianě


Pro případ, že tak vysokým rozpočtem nedisponujete, nebo jste na zpěv Roda Stewarta alergičtí, máte i jinou, a podstatně levnější možnost. V aukci se objeví rovněž Maserati Ghibli 4,9 SS z roku 1972, kterým jezdil Adam Clayton z kapely U2. A tohle Ghibli je proti Miuře za hubičku, protože se čeká na zájemce, který nabídce 7,2 až 8,4 milionu korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Aukce

Důležité Události