Motorka

Škoda Octavia - tohle mělo zůstat ještě pár dní v utajení: nový motor 1,5 TSI

Škoda Octavia - tohle mělo zůstat ještě pár dní v utajení: nový motor 1,5 TSI

Facelift Škody Octavie vyvolal větší vášně, než by nás kdy napadlo. Dělené přední světlomaty jsou většinou vnímány jako ne příliš povedené řešení a mnozí mluví o tom, že je to krok zpátky. Ale není to jen o designu... Octavia bude mít i nové motory!

Tisková zpráva od škodovky se věnovala hlavně designu, asistenčním technologiím a konektivitě, ostatně vše můžete přečíst ZDE. Motorizacím byl věnován pouhý jeden odstavec, kde zaznělo, že jejich výkony budou 63 až 135 kW. Ano, na facelift Octavie RS a Scout si budeme muset ještě počkat, pravděpodobně do února. Nicméně o jednom novém motoru jsme se dozvěděli již nyní - pod kapotou se objeví nový motor 1,5 TSI, který byl měl jako první auto z koncernu VW dostat nový Golf. Více najdete zde. A Octavia bude následovat jako druhá.
Staňte se naším fanouškem na facebooku!


Přeplňovaný čtyřválec bude mít v Octavii výkon 110 kW, tedy 150 koní, ale pro ostatní modely koncernu bude vyráběn i v 96 kW verzi. A jedná se o úplně nový motor - jiné přímé vstřikování, turbodmychadlo s elektricky ovládanou geometrií lopatek, vypínání válců a takzvaný Millerův cyklus. Podle všeho jen doplní nabídku motorů a nenahradí motor 1,4 TSI se stejným výkonem. Nová patnáctistovka bude nabízena s šestistupňovou manuální převodovkou i dvojspojkovým automatem DSG.

Doporučujeme: Video, která vám potrhá bránici

Jenže to pořád ještě není všechno! Podle dobře informovaných zdrojů by se v Octavii RS měl objevit motor ze silnější verze RS230, ale absolutním vrcholem by měl být čtyřválec 2,0 TSI s výkonem 180 kW, tedy 245 koní! Tato pohonná jednotka by zatím měla zdobit jen Octavii RS a bude mít označení RS245, v Superbu či Kodiaqu s ní zatím nepočítejte.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události