Testování

VIDEOTEST: Praktická, tichá, pohodlná... A to ji málem nevyrobili

Chybělo málo a tohle auto se nemuselo vyrábět. Trh si totiž žádá SUV a Opel Zafira je klasickým MPV. Líbí se vám? Kupte si ho, už nebudou.

Ano, je to tak, krátce po natáčeního tohoto jízdního testu jsme se dozvěděli, že Opel už příští generaci Zafiry nevyrobí a stejně jako ostatní automobilky, i on přijde s SUV. Doufejme, že bude stejně praktický a povedený jako Zafira!

Zafira se vás na první dobrou získá svým variabilním interiérem, kdy jednotlivá sedadla můžete sklopit do podlahy a vytvořit tak rovnou plochu. Třetí řada sedadel je překvapivě použitelná i pro větší děti a to že prostřední sedačku ve druhé řadě můžete předělat na velkorysou loketní opěrku berte jako bonus. Kvalita interiéru je naprosto vyhovující a zajímavým, i když pro nás trochu zbytečným prvkem je velké panoramatické čelní okno, kdy si naštěstí můžete strop posunout dle potřeby.


Nový Opel Zafira ale taky dobře jezdí. Má přední nápravu z Insignie a jednoduchou, ale příjemně fungující zadní nápravu z Opelu Astra. Z benzínových a naftových motorů si vybere každý. Jízda je vláčná, klidná a hlavně tichá, s nejsilnějším turbodieselem taky dostatečně dynamická. V testovaném autě byla manuální převodovka, ale vsadili bysme si na automat, protože pak můžete lépe využít všechny možnosti adaptivního tempomatu.

Jestli hledáte sedmimístné a chytře vyřešené auto, pak byste si měli Zafiru zařadit na seznam. Je obratná, ten její interiér nemá chybu a jediné co nám vadilo byl snad jen oldschoolový projev motoru za studena a komplikovanější ovládání navigačního systému.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události