Crossover

Opel zvolí eutanazii pro Merivu a Zafiru, chystá se totiž velké SUV

Opel zvolí eutanazii pro Merivu a Zafiru, chystá se totiž velké SUV

vojice tradičních MPV Opelu se brzy stane dalšími oběťmi rostoucí popularity crossoverů, vytlačujících dlouhodobě oblíbené rodinné modely.

Zatím není jasné, zda Opel zůstane alespoň u zavedených názvů, ale šéf značky Opel Karl-Thomas Neumann potvrdil, že oba nástupci Merivy i Zafiry dostanou stylizovanější design, který však nebude až tak dobrodružný, jako v případě některých rivalů. Stávající Meriva přitom mezi malými MPV vyčnívala odvážným řešením s protisměrně otvíranými zadními bočními dveřmi.
Staňte se naším fanouškem na facebooku


Jako první se dočkáme nové Merivy, která se představí s největší pravděpodobností již na jarním ženevském autosalonu. Jisté je, že technický základ bude auto sdílet s novou generací Citroënu C3 Picasso. Podle Neumanna novinku původně zkoušeli navrhnout jako malé MPV, ale použitá platforma od koncernu PSA se ukázala jako vhodnější pro crossover. Což zní mimochodem skoro neuvěřitelně. Nástupkyni Merivy bude Opel vyrábět ve své španělské továrně v Zaragoze. Nástupkyně Zafiry, která teprve nedávno podstoupila facelift a na jejíž test se můžete těšit již příští týden, je plánována na rok 2018. A velké změny se neodehrají jen po stránce designu. Produkci nové Zafiry (ať se bude jmenovat jakkoli) Opel svěří továrně PSA ve francouzském Sochaux.
Doporučujeme: Škodovka do toho šlape! Malé SUV už za dva roky.


Kromě dvou nových crossoverů Opel chystá ještě další zásadní model, konkrétně středně velké SUV, které vyjede na platformě připravované Insignie - první generaci by přitom Opel měl postavit pomník, protože automobilku zachránil před bankrotem. Premiéry zcela nové generace dnes již přesluhující Insignie se dočkáme v příštím roce.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události