Donald Trump

Odolá minometnému útoku, vozí krev a má vlastní vzduchový okruh

Odolá minometnému útoku, vozí krev a má vlastní vzduchový okruh

Nová Bestie od Cadillacu pro Donalda Trumpa má za sebou dva roky vývoje a testování. Sám Cadillaci připouští, že jde hlavně o nový design a že technika se jen mírně pozměnila. O tom „ostatním“ pochopitelně mlčí. A tím ostatním myslíme speciální vybavení limuzíny pro nejmocnějšího muže světa.

Prezidentské limuzíně pro nejmocnějšího muže USA se říká Beast, tedy něco jako bestie, potvora, monstrum, nebo zvíře. Od smrti JFK před třipadesáti lety patří k nedílnému vybavení amerických prezidentů a jak je zvykem, vždy jde o vůz Lincoln nebo Cadillac. Samozřejmě, že jsou tato auta upravovaná tak, aby svého pasažér maximálně chránila. A je jasné, že zrovna tyhle úpravy podléhají tomu nejpřísnějšímu stupni utajení. V prezidentské koloně jezdí tato auta vždy dvě a američtí prezidenti si svoje auto s sebou vozí po celém světě. Jejich přesný počet není známý, ale spekuluje se o sedmi nebo osmi identických autech. Až pojede Donald Trump 20. ledna 2017 podepsat prezidentský slib, bude už sedět v jiném autě, než které používal Barack Obama. Cadillac na něm pracoval dva poslední roky a pozorné oko v něm pozná mix Cadillacu Escalade a sedanu CT6. Trump si tak auta ze svojí vlastní sbírky následující roky asi moc neužije.

Doporučujeme: Staňte se naším fanouškem na facebooku

Speciání výbava
Ale s konvenčním autem má Beast společný jen vzhled. Stojí na adaptivním podvozku monstrózního Chevroletu Suburban a nový model by měl mít vyšší světlou výšku a ještě drsnější design. Co se speciální výbavy týče, mělo by jít o evoluci toho stávajícího. Je veřejným tajemstvím, že auto má tak silné pancéřování, že odolá minometnému útoku. Jeho pneumatiky jsou odolné protržení a interiér má vlastní vzduchový okruh, takže by neměl být problém ani chemický či bakteriologický útok. V autě je samozřejmě satelitní telefon s přímou linkou do Pentagonu. Ty další věci už tak úplně veřejné nejsou… Auto vážící 6,5 tuny pohání benzínový osmiválec 6,6 s možným přídavným vstřikováním oxidu dusného, což krátkodobě zvýší výkon - prý až na 900 koní. V přední masce je integrovaná kamera pro noční vidění, v bocích auta by měly být vestavěné vrhače granátů a posádku auta by měly v případě útoku ochránit vestavěné plamenomety v prazích či možnost použít slzný plyn. Mluví se i o kulometech, ale seriozní zdroje říkají, že o aktivní obranu se starají doprovodné vozy a že úkolem Beastu je hlavně co nejrychleji opustit rizikové místo.

Doporučujeme: Sbírka aut Donalda Trumpa

Ostatní prezidentské limuzíny
Podívejte se do fotogalerie na další prezidentské limuzíny a samy zsjitíte, že na bezpečnost se tady opravdu myslí. Cena jednoho aktuálního auta se odhaduje na cca 40 milionů korun a je jasné, že Beast je určený jen pro prezidenta USA a že vám ho Cadillac nevyrobí i kdybyste jim nabízeli mnohonásobně větší částku. Ale třeba Mercedes či BMW mají speciální divize, kde podobná auta vyrábí i běžně prodávají…


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události