AAA AUTO

Škoda Superb, jedna z nejpopulárnějších ojetin, v prosinci oslaví 15 let

Škoda Superb, jedna z nejpopulárnějších ojetin, v prosinci oslaví 15 let
Zdroj: AAA Auto

V prosinci tomu bude 15 let, co Škoda Auto vyjela se svým luxusním modelem Superb

Na celém světě se prodalo za tuto dobu již 900 000 kusů a dle statistik největšího prodejce ojetin AAA AUTO popularita neustále stoupá – jen za letošní rok se prodalo o 15% více těchto modelů než tomu bylo loni a za posledních pět let dokonce p 230 % více. První Superb AAA AUTO vykoupilo 10 měsíců od zahájení prodeje a za dva dny již mělo dalšího majitele.

„Lačnost po vozech Škoda Superb byla obzvláště ze začátku až překvapující, což dokresluje i situace na trhu ojetin. V říjnu 2002, tedy necelý rok od zahájení prodeje v České republice, jsme vykoupili první Superb a hned dva dny na to jsme ho zase prodali,“ uvedla generální ředitelka Karolína Topolová a dodala: „Šlo o červený vůz se základním benzínovým motorem 2.0, základní výbavou a nájezdem 6 000 km. Dva dny po vykoupení se prodal za 592 000 Kč. Nový majitel vůz dovybavil zámkem zpátečky, najel dalších 6 000 km a o rok později jej prodal do AAA AUTO znovu a ani tentokrát vůz nezůstal na prodejní ploše příliš dlouho.“

V tuzemských autobazarech skupiny AAA AUTO se Superbů prodalo již přes 4 500, z toho téměř 2 800 tvořily vozy první generace a téměř 800 se jich prodalo letos. V současnosti je poměr prodeje ojetých Superbů první a druhé generace dva ku pěti. Podíl dieselů v AAA AUTO byl u první generace kolem 83 %. Celkem 97 % Superbů mělo klimatizaci, 40 % kožené sedačky a 67 % automatickou převodovku. Zřejmě nejstarším vozem, který se v autobazaru objevil, byl v roce 2007 šedý vůz s motorem 1.9 TDI a bohatou výbavou Elegance, vyrobený v roce 2001 ještě před oficiálním zahájením prodeje.

První generace, která byla pouze v provedení sedan, se vyrobilo 137 000 vozů, druhé generace pak 618 000 včetně verze combi a modernizovaného provedení, tzv. faceliftu.
Současná třetí generace trhá prodejní rekordy. Za deset měsíců letošního roku Škoda prodala 115 000 Superbů, což je stejně, jako byl nejsilnější výsledek za celý rok u předchozí generace. „Velká obliba Superbů je znát nejen na prodejích naší značky AAA AUTO, kde jsme navýšili počet prodaných vozů téměř dvaapůlkrát, ale také na poptávce prémiové značky Mototechna, kde prodáváme velmi málo jeté vozy, ale s cenou až o 40 % nižší, než kdyby si zákazník koupil vůz nový,“ uzavřela Karolína Topolová.

Superbů se historicky prodalo nejvíce na pobočce v Praze, následovaly Ostrava a Brno. Nejčastější variantou, která prošla přes autocentra AAA AUTO, byl stříbrný vůz z roku 2003 s motorem 1.8T, který se naposledy objevil na prodejní ploše před dvěma lety. V roce 2006 se tento typ vozu dal koupit za 310 000 Kč, v roce 2014 pak za 85 000 Kč.
 

AAA Auto
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události