Lamborghini

Bez střechy, s výkonem 580 koní a s pohonem zadních kol

Bez střechy, s výkonem 580 koní a s pohonem zadních kol

Legendární italská značka Lamborghini si na autosalon v Los Angeles připravila premiéru jedné skutečné řidičské lahůdky.

Rozkódovat název nejnovějšího modelu může být pro někoho možná trochu oříšek, ale fandové mají jasno: Huracán LP 580-2 Spyder, to znamená 580 koní, pohon zadní nápravy a nebe nad hlavou. Pokud jde o poslední jmenovaný aspekt, před nepřízní počasí posádku Spyderu chrání plátěná střecha, kterou lze složit či natáhnout i za jízdy až do rychlosti 50 km/h a celá operace trvá pouhých sedmnáct sekund.

STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!


Novinka je určena vyznavačům ryzího řidičského prožitku, kteří se obejdou bez pohonu všech kol standardního Huracánu a s volantem si opravdu rozumějí. Ačkoli je Huracán se zadním pohonem o 30 koní slabší než čtyřkolka, 580 koní při 8000 otáčkách a 540 Nm v podání atmosférického 5,2litrového desetiválce jsou zárukou víc než dostatečného potenciálu, nemluvě o tom, že je nový Spyder o 86 kg lehčí než LP 610-4 Spyder a chlubí se rozložením hmotnosti, kdy na přední nápravu připadá 40 a na zadní 60 procent.


O přenos výkonu na zadní devatenáctipalcové pneumatiky Pirelli PZero se stará sedmistupňová dvouspojková převodovka LDF a na vše dohlíží řídicí systém ANIMA, ovládaný tlačítky na volantu. Řidič Spyderu může podle situace a nálady vybírat mezi cestovním režimem Strada, ostřejším Sport a ryze okruhovým Corsa. Veškeré podstatné informace vidí na 12,3palcovém přístrojovém panelu s vysokým rozlišením.

DOPORUČUJEME: Singer 911 - automobilové nebe

Ale abychom nezapomněli na konkrétní data: Huracán LP 580-4 Spyder zrychluje z klidu na 100 km/h za pouhé 3,6 sekundy a jezdí až 320 km/h. Zkrátka lahůdka pro zkušené...
 DOPORUČUJEME: Na okruhu - Renault Clio 220 Trophy

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Lamborghini

Důležité Události