Mercedes

Mercedes třídy E v úpravě Lorinser: více síly, méně vkusu

Mercedes třídy E v úpravě Lorinser: více síly, méně vkusu

Pokuď je vám normální éčko málo a AMG se vám zdá příliš profláklé, zvolte tuningový kit od Lorinseru. Za málo peněz dostane hodně muziky!

Poté, co se AMG stalo nedílnou součástí Mercedesu a v jistém smyslu i hybnou silou celé značky, jak dokazuje například kupé Mercedes-AMG GT, klienti Mercedesu toužící po odlišení mohou sáhnout po dalších nezávislých tuningových firmách. Z těch renomovaných jmenujme třeba Brabus nebo Carlson. O svůj okruh zákazníků ovšem již od roku 1930 pečuje i další známé jméno: Lorinser. Kreace této firmy z německého Waiblingenu najdeme velmi často zaparkované vedle kolotočářských atrakcí, kam svým zaměřením dokonale pasují. Lorinser zkrátka nedělá žádné decentní úpravy a Mercedesy, které prošly vylepšením u této firmy, poznáte zdaleka.


STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU


Výjimkou není ani tuning pro nejnovější třídu E s kódovým označením W213, jejíž design se vyznačuje tím, že na celém autě nenajdete ani jedinou ostrou hranu. Tento fakt u Lorinseru zjevně nemohli rozdýchat, a tak nové "éčko" obuli do kovaných 21palcových ráfků RS11 s černými slupkami 255/30 ZR21 vpředu a 295/25 ZR21 vzadu, které s uhlazenými tvary karoserie mírně řečeno kontrastují. A celou tu parádu korunuje komplexní karbonový bodykit, který údajně zlepšuje aerodynamiku a generuje měřitelný přítlak. Interiér pak Lorinser vyšperkoval vlastními koberečky, osvětlenými prahy a hliníkovými kryty pedálů.

DOPORUČUJEME: Cesta k absolutní dokonalosti - Singer 911


Bez ohledu na vkus jsou ale velmi zajímavé dva kity zvyšující výkon, určené konkrétně pro benzínový model AMG E43 a naftovou E350d. V prvním případě se třílitrový přeplňovaný šestiválec může pochlubit výkonem 440 koní a točivým momentem 600 Nm, zatímco dieselový třílitrový šestiválec si můžete nechat posílit na 300 koní a 695 Nm.

DOPORUČUJEME:
Klasický Mustang se změnil v 1000koňové monstrum

A co za to? Kompletní tuningový kit od Lorinseru pro benzínovou AMG E43 vyjde na 15 tisíc eur, což je v přepočtu 405 tisíc korun...

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Mercedes

Důležité Události