Mercedes-Benz

Mercedes investuje do vývoje elektromobilů astronomickou sumu

Mercedes investuje do vývoje elektromobilů astronomickou sumu

Na nedávném autosalonu v Paříži se Mercedes pochlubil konceptem crossoveru s elektrickým pohonem, pojmenovaným Generation EQ. Ambiciózním cílem atraktivního konceptu je dosažení reálného dojezdu 500 kilometrů, který by minimalizoval kompromisy, jež musí podstupovat majitelé v současnosti nabízených elektromobilů.

Šéf výzkumu a vývoje koncernu Daimler Thomas Weber se nyní v rozhovoru pro německý tisk rozhovořil obšírněji o budoucích plánech a dal jasně najevo, že vytyčený cíl není pouhý marketingový výkřik do tmy. Mercedes podle Webera plánuje investovat do vývoje nové generace elektromobilů neuvěřitelných 10 miliard euro (270 miliard korun), přičemž do roku 2025 má vyjet celkem deset nových modelů, sdílejících společnou platformu. Weber očekává, že tou dobou dosáhne podíl elektromobilů na celkových prodejích Daimleru 15 až 25 procent.

DOPORUČUJEME: Videotest - Auto pro pana továrníka

Tři z plánovaných deseti modelů se mají prodávat pod značkou Smart, přičemž nová generace baterií má umožnit dojezd až 700 km na jediné nabití. Dnešním očima odvážné sci-fi, ale šéf vývoje bezpochyby jen tak neplácá do větru.

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

DOPORUČUJEME: Narodil se v Pekle. Zeleném pekle!

Jako první se z desetičlenné rodiny elektromobilů dočkáme produkční verze konceptu Generation EQ, která se bude vyrábět v německých Brémách. Po designérské stránce se elektrické Mercedesy a Smarty budou významně odlišovat od modelů s konvenčním pohonem. Detailní parametry prvního EQ prozatím neznáme, ale Weber hovoří o zrychlení na stovku do pěti sekund a reálném dojezdu 500 km. Pokud gigantická investice Mercedesu nevyletí komínem, auta s elektrickým pohonem bezpochyby čeká velký technologický skok.

DOPORUČUJEME: Mercedes má konečně svůj pick-up!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události