Aston Martin

Ultimativní Aston Martin Vanquish S odmítá odjet do důchodu

Ultimativní Aston Martin Vanquish S odmítá odjet do důchodu

Dvanáctiválcový Aston Martin pro každého zaryté tradicionalistu. A teď je lepší než kdy dřív.

Když hledáte sportovní auto, které dokáže nabídnout aristokratický původ s květnatou historií psanou na britských ostrovech a navrch působivou dynamiku, mohl by vám padnout do oka třeba Morgan. To v případě, že stojíte o těžko překonatelnou exkluzivizu. Pokud vám tolik nesejde na jedinečnosti a dáváte přednost ještě zajímavější dynamice v modernějším hávu, určitě vás nezklame třeba Jaguar F-Type. Když ale budete chtít sporťák prestižní značky, nabízející přepych ručně zpracovaného interiéru a opravdu výjimečnou dynamiku s dvanáctiválcovým soundtrackem, nejspíš skončíte u značky Aston Martin.


DOPORUČUJEME:
Nový rekord na ostrově Man


Nejžhavější novinka se jmenuje Vanquish S a představuje dosud nejvýkonnější, nejagresivnější verzi tohoto modelu. Současně je labutí písní Vanquishe, protože v roce 2018 má vyjet zcela nová generace. O tom, že se Vanquish S do důchodu rozhodně netěší, svědčí komplexní úpravy, které zasáhly aerodynamiku, motor, převodovku, podvozek i brzdy. Společným jmenovatelem všech vylepšení je ještě umocnit vzrušující pocit z jízdy a vybrousit dynamické schopnosti Vanquishe co nejblíže k dokonalosti.

DOPORUČUJEME: Lotus Exige - masakr z ostrovů


Atmosférický šestilitrový dvanáctiválec dává po úpravách rovných 600 koní, což znamená nárůst o 27 koní. Zrychlení z klidu na stovku se zkrátilo o jednu desetinu na 3,5 sekundy, zatímco maximální rychlost zůstává na 323 km/h. Na papíře to nevypadá jako veliký rozdíl, ale Aston slibuje citelně rychlejší reakce na plyn, ještě umocněné vylepšenou osmistupňovou převodovkou Touchtronic III, která nyní řadí svižněji. Inženýři zvolili také agresivnější naladění podvozku. Mechanické úpravy pak doplňuje agresivní aerodynamický bodykit, zahrnující nový karbonový přední spoiler a zadní difuzor, drobné detaily jako výdechy na kapotě, ale také nový výfukový systém se čtveřicí koncovek nebo pětipaprsková dvacetipalcová kola broušená diamantem. Jedinečnou atmosféru v kabině navozuje kožené čalounění Filograph s logem Vanquish S na opěrkách.

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

Nejostřejší Vanquish všech dob je k mání jako Coupé i kabriolet Volante. První zájemci si vysněný Aston odvezou koncem prosince, přičemž tenhle vánoční dárek je přijde přinejmenším na osm milionů korun. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události