AAA AUTO

Do žebříčku TOP 10 nejinzerovanějších ojetin se nově dostaly i luxusnější auta - Audi A4 a VW Touran

Do žebříčku TOP 10 nejinzerovanějších ojetin se nově dostaly i luxusnější auta - Audi A4 a VW Touran
Zdroj: AAA Auto

Ojeté automobily na českém trhu před Vánocemi zlevnily. Celkově však nabídka ojetých vozů prořídla.

V listopadu znatelně klesl počet nabízených ojetých vozů na českém trhu, a to až více než 15 000 automobilů. Na kupních cenách se to však neprojevilo nikterak negativně. Naopak, průměrná cena automobilů klesla z říjnových 206 376 Kč na 200 650 korun v listopadu, tedy o necelých 6 000 Kč. Tyto výsledky vyplynuly z pravidelné analýzy společnosti AAA AUTO, která trh s ojetými automobily kontinuálně sleduje a provádí jeho hodnocení.

Oproti předchozím měsícům se nabídka vozů na českém trhu s ojetinami výrazně snížila. Celkem bylo v listopadu na trhu inzerováno 71 000 ojetých vozů, tedy o 15 168 vozů méně než v říjnu. V barometru je registrován celkový počet ojetin nabízených na trhu jak autobazary, tak živnostníky z oboru prodeje ojetin, ale také firmami a soukromými osobami bez návaznosti na obchod s ojetými automobily. Součástí statistiky jsou také osobní, mailové, telefonické a on-line nabídky zákazníků evidované společností AAA AUTO.

Nejvíce ojetin bylo již tradičně v Praze (19 839), nejméně v Karlovarském kraji (1 579). Ani co se průměrného počtu najetých kilometrů týče, se statistika příliš nezměnila (157 582 km), proto průměrné stáří automobilu kleslo pouze z 9,2 na 9,1 let.

„Listopadový barometr s sebou přináší výrazné změny. Zákazníci začínají šetřit na Vánoce a v oběhu není takové množství nabízených vozů. Ještě větším překvapením se pro nás však stalo umístění automobilů Audi A4 a Volkswagen Touran v žebříčku deseti nejprodávanějších vozů. To patrně souvisí s narůstající oblibou kvalitních, bezpečných a dražších automobilů, kterou monitorujeme nejenom u našich klientů,“
vysvětlila generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová. Nově zařazené vozy v žebříčku vystřídaly „stálice“ Opel Astra a Renault Megane.
 

Nejinzerovanější ojeté vozy na českém trhu v listopad 2016
1. Škoda Octavia
6. Škoda Superb
2. Škoda Fabia
7. BMW 3
3. Volkswagen Passat
8. Ford Mondeo
4. Volkswagen Golf
9. Audi A4
5. Ford Focus
10. Volkswagen Touran
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Žebříček deseti nejčastěji inzerovaných ojetin na českém trhu se oproti několika předchozím měsícům výrazně změnil. Největší oblibě se sice těší stále stejná pětka, tedy Škoda Octavia, Škoda Fabia, VW Pasat, VW Golf a Ford Focus, ale v závěsu za nimi se drží tuzemská Škoda Superb. O jednu příčku si polepšilo BMW 3, Ford Mondeo si naopak o jeden stupínek pohoršil. Velkým překvapením je umístění Audi A4 na deváté příčce, která v říjnu obsadila místo třinácté, a vozu Volskwagen Touran na příčce desáté.
 
 
 
 
Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události